KYOCERA získala ocenění „Good Design Award 2016“ pro A4 tiskárny a multifunkce

KYOCERA Document Solutions, přední světový dodavatel tiskáren a kancelářských řešení, oznamuje, že nové A4 multifunkce a tiskárny ECOSYS M5526cdw, (TZ)

ECOSYS P5026cdw, ECOSYS M2640idw a ECOSYS P2040dw, získaly cenu Good design Award 2016, udělenou veřejně prospěšnou společností Japan Institute for design Promotion (JDP).

Všechny produkty byly oceněny za jednoduchý a kompaktní design, úsporné rozměry, nízkou hlučnost a snadnou výměnu tonerových kazet. Pozornost byla věnována konstrukci A4 multifunkcí s ohledem na jejich použití v kanceláři. Jednoduchý exteriér byl oceněn zejména díky návrhu vnějšího vzhledu, kde jsou minimalizovány výstupky na skříni stroje.

Stroje vykazují v provozu nízkou hlučnost, protože jejich pravděpodobné použití je na straně pracovního stolu v kanceláři nebo v recepci. Oceněna byla zkrácená čekací doba a tím zlepšená produktivita. Tiskárny je možné snadno přemístit díky standardní funkci bezdrátové sítě LAN. Všechny stroje je možné ovládat dálkově centrálním nástrojem pro správu, včetně nastavení pro více multifunkcí a tiskáren, což zefektivní údržbu strojů i práci zákazníků.

Ve výsledném vyhodnocení se uvádí: „Tyto výrobky se vyznačují malou konstrukcí a nízkou hlučností provozu, stejně jako provozní efektivitou a vestavěným nástrojem pro vzdálenou správu s mnoha funkcemi, včetně možnosti nastavování šarže. Skříň je kompaktní a ovládací panel je jednoduchý a snadno ovladatelný. Celkový design tiskáren, jejich provozuschopnost a snadná údržba, vše je dobře promyšleno, aby požadavky na úkoly práce s dokumenty byly splněny.“

O ocenění „Good Design Award“

The Good Design Award je komplexní systém propagace designu, který vybírá produkty z různých oblastí a jehož cílem je zvýraznit a ocenit díla, která obohacují náš život, průmysl i společnost jako celek. Díla vybírá a oceňuje Japan Institute for design Promotion, veřejně prospěšná společnost. Jeho předchůdce společnost Good Design Selection (nebo G Mark System), byla založena v roce 1957 ministerstvem mezinárodního obchodu a průmyslu (současné ministerstvo hospodářství, obchodu a průmyslu), a fungovala přes 60 let. Návrhy na ocenění pocházejí z celé řady oblastí, každý rok je přihlášeno kolem 1200 produktů. Za více než 59 let získalo ocenění na 43.000 návrhů. Společnosti, která získá ocenění Good Design Award, je udělena možnost použití symbolu G Mark, který je značkou kvalitního designu více než půl století. Více informací najdete na: http://www.g-mark.org/?locale=en

O ocenění „iF Design Award“

iF International Forum Design GmbH organizuje každoročně jednu ze světově nejuznávanějších a ceněných designérských soutěží „iF Design Award“. Vzhledem k tomu, že je toto forum světově uznávané jako symbol dokonalého designu, dostává ročně až 5000 přihlášek výrobků ze 70 zemí. Více informací na http://ifworlddesignguide.com/if-design-award-2016

O společnosti KYOCERA Document Solutions

KYOCERA Document Solutions je jednou z předních světových společností zaměřených na kancelářská řešení. Její nabídka zahrnuje ECOSYS tiskárny, spolehlivá multifunkční zařízení, vysoce kvalitní spotřební materiál, všeobecné portfolio softwarových řešení a Managed Document Services (MDS). Její zákazníci profitují z nízkých provozních nákladů na vlastnictví stroje a vysoké výkonnosti na jakémkoli pracovišti. Cílem společnosti je pomáhat zákazníkům snížit jejich náklady, minimalizovat negativní dopad na životní prostředí a zároveň zlepšit efektivitu a spolehlivost při běžných firemních procesech. Pro více informací navštivte www.kyoceradocumentsolutions.com

KYOCERA Document Solutions je dceřinou společností spol. KYOCERA Corporation, která v roce 2009 oslavila 50. výročí. V roce 2011 dosáhla 604. místa v anketě „Global 2000“ v magazínu Forbes, která zveřejňuje seznam největších světových veřejně obchodujících společností. KYOCERA je hlavním výrobcem high-tech keramiky, elektronických součástek, solárních článků a elektronického kancelářského vybavení. Strategie dlouhodobého rozvoje společnosti KYOCERA je zaměřená na zpracování informací, ochranu životního prostředí a udržení kvalitní úrovně života.

O společnosti JANUS

Společnost JANUS byla založena v roce 1992 a od svého počátku se výhradně věnuje dovozu a distribuci laserových tiskáren, digitálních kopírek, multifunkčních a velkoformátových zařízení KYOCERA v České republice. V roce 2001 rozšířila své portfolio služeb o vývoj tiskových řešení a aplikací na míru a je oficiálním distributorem tiskového řešení MyQ. Společnost JANUS je držitelem ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004. Pro další informace navštivte www.janus.cz.