AAAPOPTÁVKA.CZ provedla velký průzkum řemeslníků napříč ČR

Poptávkový portál AAAPOPTÁVKA.CZ z portfolia mediální skupiny MAFRA například zjistil, jak se liší ceny v jednotlivých regionech, kde jsou kteří řemeslníci nejlevnější a také kde a jak najít spolehlivou firmu, která provede realizaci dle vašich představ. Na portálu najdete přes 250 000 registrovaných firem ze všech možných oborů činnosti. (TZ)

V případě, že potřebujete provést jakoukoli úpravu u vás doma, na chatě nebo chalupě, stačí si zadat ZDARMA poptávku v krátkém formuláři. Důležité je uvést co nejvíce informací – rozsah práce, požadavky na materiál, rozměry/počty/množství. Dobré je přidat i fotografie, stavební plány apod. Vaše poptávka bude následně rozeslána na nejvhodnější firmy, které se daným oborem zabývají a díky kompletním informacím zadaným v poptávce budou schopné zaslat vám rovnou nabídky ušité na míru. A v neposlední řadě je důležité uvést výši rozpočtu. Požadavek na nejlevnější cenu nebo cenu dohodou totiž firmám moc informací pro vytvoření přesné nabídky neposkytne.

tabulka řemeslníků

Kolik vás budou stát řemeslné práce v jednotlivých krajích?

Například za práci elektrikáře v Jihočeském kraji zaplatíte průměrně 225 Kč za hodinu. V Praze a okolí však za tyto práce zaplatíte průměrně 330 Kč a v Jihomoravském kraji až 360 Kč. Naopak Praha a okolí se v případě malířů a natěračů pohybuje na nejnižší hranici průměrné hodinové mzdy ve výši 200 Kč. Nejdražší je kraj Jihočeský, a to s cenou 250 Kč, v Libereckém kraji se dostáváme na 190 Kč a na Vysočině na 210 Kč za hodinu práce. Za obkladačské práce nejméně zaplatíte v Karlovarském a Plzeňském kraji, kde je průměrná cena 180 Kč za hodinu. Nejlevnější zedníky zase najdete v Pardubickém kraji s průměrnou hodinovou sazbou 180 Kč. A obecně nejvíce zaplatíte za práce spojené s plynem, vodou a topením. Tam se průměrná hodinová sazba šplhá až na 350 Kč, a to v Jihočeském, Libereckém a Středočeském kraji. Kompletní přehled naleznete v tabulce (viz níže).

Realizace zakázek trvá nejčastěji 1-2 týdny (tuto odpověď uvedlo 55 % z dotazovaných firem).

Z průzkumu vyplynul i další zajímavý údaj: 47 % z registrovaných dodavatelů na portále AAAPOPTÁVKA.CZ podniká více než 20 let. Jedná se tedy o stálé a zkušené firmy, které mají za sebou několik stovek, možná tisíců realizovaných zakázek. 69 % dotazovaných firem uvádí, že na jejich řemeslné práce působí sezonnost.