EET terminál Rakeeta V1 podporuje mobilní aplikaci POHODA mKasa a mPohoda společnosti STORMWARE

Druhá vlna EET, která nabude plných rozměrů již v březnu, zasáhne ve velké míře malé prodejce. Většina z nich prochází nyní stádiem hledání a testování vhodného řešení. Ti, kteří využívají účetní systém POHODA společnosti STORMWARE, mohou nyní bez obav využít mobilní terminál Rakeeta V1, který představuje komplexní řešení typu vše v jednom. (TZ)

Brno, 25. ledna 2017 – Společnost Satomar oznamuje po úspěšném nasazení terminálu Rakeeta V1 v první vlně EET další rozšíření podpory ze strany vývojářů aplikací. Společnost STORMWARE, výrobce jednoho z nejpopulárnějších účetních systémů na trhu, otestovala koncem roku 2016 s tímto terminálem svojí novou mobilní aplikaci pro rychlý hotovostní prodej POHODA mKasa.

Tento odolný terminál obsahuje vlastní baterii s celodenní výdrží a modemem pro SIM kartu a mobilní datovou komunikaci. Není tedy závislý na přístupu k elektrické energii ani k Wi-Fi síti a představuje jedno z nejdostupnějších a nejuniverzálnějších malých komplexních řešení. Jeho základ tvoří operační systém Android a je možné ho použít s vhodnou aplikací pro tuto platformu. Pokud živnostník využije v souvislosti se zavedením EET slevu na dani, vyjde ho terminál na méně než 800 Kč. Jedná se tak o jedno z nejlevnějších řešení na našem trhu.

Uvědomujeme si, že velkou část našich uživatelů povinnost elektronické evidence tržeb zasáhne a každý z nich potřebuje jednoduché řešení, které bude plně spolupracovat s jejich stávajícím komplexním účetním systémem. Terminál Rakeeta V1 poskytuje menším prodejcům v jedné krabičce vše, co potřebují, od sejmutí čárového nebo QR kódu, přes zajištění veškerých náležitostí spojených s EET až po vytištění účtenky. Proto jsme toto řešení důkladně otestovali a ujistili se, že naše aplikace POHODA mKASA s ním bude bez problému spolupracovat. Vyzkoušeli jsme všechny funkce a terminál V1 můžeme doporučit,“ říká Tomáš Prchal, marketing manager společnosti STORMWARE.

„Velmi nás těší podpora terminálu Rakeeta V1 od společnosti STORMWARE, jejíž účetní systém POHODA vnímáme jako velmi rozšířenou platformu u prodejců, kterých se druhá vlna EET bude týkat. Věříme, že jim můžeme tímto společným krokem nabídnout jednoduché a spolehlivé řešení, které pro ně bude znamenat opravdu minimální vstupní náklady a nijak nezatíží jejich stávající účetní zvyky,“ říká Radek Bábíček, jednatel společnosti Satomar, autorizovaného dovozce terminálu V1 pro Českou republiku.

Jak to funguje

Veškeré položky, které mají svůj čárový kód, má pravděpodobně zákazník účetního systému POHODA již zavedeny v účetním systému. Po instalaci aplikace POHODA mKasa na terminál Rakeeta V1 dojde k automatické synchronizaci této databáze. Na displeji lze poté jednoduše pouze na minimální počet poklepání danou položku vybrat a zaúčtovat. Pokud chtějí, mohou prodejci nahradit terminálem V1 klasickou kasu a vypustit účetní operace, které jsou na ní zvyklí provádět. Poslední alternativou, kterou terminál V1 nabízí, je prosté zaúčtování celkové sumy nákupu s tím, že prodejce bude naopak využívat všechny dosud nabyté zvyky na kase.

Kromě aplikace mKasa je novou součástí terminálu Rakeeta V1 i aplikace mPohoda. Díky ní je možné v terénu vystavovat na terminálu nejen jednoduché doklady, ale i celé faktury a daňové doklady. Ty se následně automaticky synchronizují s hlavním účetním programem.

Mobilní EET terminály Rakeeta V1 jsou k dostání na www.superveci.cz, v síti CZC.cz a od následujícího týdne i v obchodní síti téměř třiceti prodejen Space společnosti Setos. Ta se také stává oficiálním distributorem terminálů Rakeeta V1.

O společnosti Satomar

Společnost Satomar se již šestým rokem zabývá dovozem, prodejem a distribucí mobilních telefonů, tabletů a dalších elektronických zařízení či příslušenství. Za dobu svého působení uvedla na trh úspěšně LCD tablety Ainol či Pipo, elektronické zápisníky Boogieboard, mobilní telefony Cube 1, Cubot nebo Oukitel, dětské hodinky s GPS Abardeen, počítačové příslušenství pod vlastní značkou Beik či minipočítače Remix. Kromě toho se společnost soustředí i na OEM výrobu pro své partnery.

O společnosti STORMWARE

STORMWARE je česká softwarová společnost působící od roku 1993 na trhu aplikací pro podnikatele. Nabídku společnosti, vedle oblíbeného ekonomického software POHODA, tvoří portfolio vzájemně se doplňujících produktů a kompletní škála služeb zákaznické podpory, od bezplatných informací dostupných na internetu přes podporu prostřednictvím telefonu a e-mailu až po širokou nabídku odborných školení a servisních služeb.