Freecom uvádí na evropský trh řadu mSSD MAXX

Praha, 24. ledna 2017 – Freecom uvádí na evropský trh řadu mSSD MAXX – super-rychlé, kompaktní a elegantní SSD pro uživatele Mac a PC. Uvedení vysoce výkonných a lehkých SSD disků rozšiřuje sortiment rodiny HDD a SSD produktů Freecom, které se mohou pochlubit odolným hliníkovým pouzdrem a elegantním designem s metalickou texturou. (TZ)

mSSD MAXX je k dispozici v kapacitě 512 GB a přináší rychlost přenosu dat až 700 MB/s, což z něj dělá jeden z nejrychlejších přenosných SSD disků k dispozici na trhu.


Paměťové zařízení váží pouhých 72 g a měří 91 mm x 57 mm a 10 mm (D x Š x V), díky čemuž může nabídnout velmi atraktivní rovnováhu mezi přenositelností v kapse a vyšším výkonem, který uživatelům umožňuje výrazně snížit čekací doby při čtení a zápisu dat.

Aby uživatelé Mac a PC mohli naplno využít zlepšené konektivity, je mSSD MAXX k dostání se dvěma kabely pro pohodlný a superrychlý přenos dat: kabel USB 3.1 typu A-C a další typu C-C.

Formátování disku systémem FAT32 umožňuje jeho střídavé používání mezi počítači s Windows a Mac bez přeformátování. Pro obsah se soubory o velikosti větší než 4 GB je na disku přiložen software pro přeformátování na HFS+ pro Macy a NTFS pro PC.

Disk je dodáván s předinstalovaným zálohovacím softwarem Nero pro úplnou zálohu systému a obnovení funkčnosti, které umožňuje uživatelům naplánovat automatické zálohování podle data a času, komprimovat soubory pro úsporu místa nebo šifrované zálohování s ochranou heslem.

Doporučená maloobchodní cena disku Freecom mSSD MAXX 512 GB je výrobcem stanovena na 7.990 Kč. Dodává se s tříletou zárukou a neomezenou zákaznickou podporou.

Řada metalických disků Freecom

mHDD MAXX je nejnovější a nejrychlejší sortiment metalického portfolia externích HDD a SSD produktů Freecom. Mezi další produkty portfolia patří mHDD Slim – kompaktní a stylové přenosné pevné disky s hmotností pouhých 150 gramů, které jsou pouze 0,9 cm tlusté, k dispozici v kapacitách 1 TB a 2 TB, v různých barvách a s kabely USB typu C a USB 3.0 coby standardem pro lepší konektivitu. K dispozici je také stolní pevný disk mHDD v kapacitách 2 TB, 4 TB a 8 TB, který představuje velkokapacitní volbu pro uživatele stolních počítačů. mSSD portfolio doplňuje – je nejmenší a nejlehčí, váží pouhých 29 gramů a měří pouze 80 x 35 x 9 mm. Všechny disky jsou uzavřeny v osobitém metalickém pouzdře Freecom, které vyzařuje sílu a styl.

Na produktovou řadu se můžete podívat v tomto videu: youtu.be/CZ_wfeDFmV4

Poznámky pro redaktory

1.) Datová propustnost USB 3.1 Gen 2 je 10 Gbit/s, dvakrát vyšší než u USB 3.0. Typ C je univerzální konektor, který je také schopen dvojnásobku teoretické propustnosti USB 3.0.

O společnosti Freecom

Freecom je dceřinou společností Mitsubishi Kagaku Media. Od svého založení v roce 1989 navrhuje, vyrábí a prodává inovativní stolní a přenosné pevné disky, externí SSD, Blu-ray / DVD vypalovačky a řadu doplňků i služeb pro uživatele PC i Mac. Společnost byla založena v Německu a dále má zastoupení v Nizozemsku, Francii, Itálii, Spojeném království, Dánsku, Rusku a Jižní Africe. Pro více informací navštivte www.freecom.com a vyberte svoji zemi.