Zálohujte stylově s Freecom mHDD Slim

Praha – 30. května 2016: Freecom představuje mHDD Slim – kompaktní, lehký a stylový přenosný disk v odolném kovovém pouzdře, který rozšiřuje rodinu nových externích  HDD a SSD disků. (TZ)

Navzdory kovovému pouzdru a vysokým kapacitám 2 TB a 1 TB váží disk mHDD Slim pouhých 150 gramů a se svými 0.9 cm je velmi tenký. Zákazníci, kteří zvolí 2TB model, mohou očekávat dostatek prostoru pro uložení až 4.000 filmů, 500.000 fotografií nebo 900.000 písní.

Aby majitelé Mac i PC mohli naplno využívat vylepšené konektivity, je mHDD Slim k dispozici se dvěma kabely: USB Type-C a USB 3.0. Disk je naformátován ve FAT32 usnadňuje přenos mezi počítači s Windows a Mac bez nutnosti přeformátování. Pro potřebu uložení souborů větších než 4 GB je přímo na disku přiložen software k přeformátování na HFS+ pro Macy a NTFS pro PC.

S elegantním šasí z broušeného hliníku, ve kterém se zrcadlí stylový zevnějšek MacBooků, je mHDD k dispozici ve třech barevných provedeních: stříbrná, zlatá a vesmírně šedá.

Disk je dodáván s předinstalovaným softwarem Nero Backup Essentials pro úplnou zálohu systému a obnovení funkčnosti. Ten umožňuje uživatelům naplánovat automatické zálohování podle data a času, komprimovat soubory pro úsporu místa nebo šifrovat zálohy chráněné heslem. Pevný disk má také funkci USB Rec&Play, která z něj činí plnohodnotný video rekordér pro televizory s USB připojením. Umožňuje nahrávání, přehrávání a dokonce pozastavení živého TV vysílání.

Doporučená maloobchodní cena produktu mHDD s kapacitou 1 TB je 2 990 Kč včetně DPH, zatímco 2 TB varianta stojí 4 290 Kč včetně DPH.

Stolní disky mHDD a mSSD značky Freecom

mHHD Slim disky rozšiřují řady větších stolních pevných disků mHDD s připojením USB 3.0 v kapacitách 2 TB, 4 TB a 8 TB (k dostání za ceny 2 990 Kč, 4 290 Kč a 9 990 Kč). Tato robustní zařízení pro ukládání dat, jejichž hmotnost dosahuje až 1 kg u 8TB modelu, jsou rovněž k dispozici ve velmi stylovém, texturovaném zevnějšku z odolného kovu.

Nové produkty doplňují již dříve uvedený Freecom mSSD, miniaturní externí SSD disk s připojením USB 3.0. Ten je podstatně menší (objemově) a lehčí než golfový míček a dosahuje velmi atraktivní rovnováhy mezi přenositelností a výkonem.

Poznámky pro redaktory

1.) USB 3.0 má rychlost přenosu dat až 430 MB/s. Typ-C je univerzální konektor, který je schopen až dvojnásobku teoretické propustnosti USB 3.0.

2.) Televizory v některých zemích nemusí podporovat USB Rec&Play. Seznam kompatibilních televizorů je k dispozici zde: http://goo.gl/EgTJ5F

Obrázky ke stažení:

http://download.publitek.com/VER105.zip

O společnosti Freecom

Freecom je dceřinou společností Mitsubishi Kagaku Media. Od svého založení v roce 1989 navrhuje, vyrábí a prodává inovativní stolní a přenosné pevné disky, externí SSD, Blu-ray / DVD vypalovačky a řadu doplňků i služeb pro uživatele PC i Mac. Společnost byla založena v Německu a dále má zastoupení v Nizozemsku, Francii, Itálii, Spojeném království, Dánsku, Rusku a Jižní Africe. Pro více informací navštivte www.freecom.com a vyberte svoji zemi.