Freecom uvádí revoluční přenosný SSD disk s portem Thunderbolt3 a rychlostí 2800 Mb/s pro super rychlou editaci videa

SSD založené na rozhraní PCI Express s portem Thunderbolt 3 umožňuje komunikaci s velkou šířkou pásma

Praha – 29. listopadu 2018 – Společnost Freecom oznámila uvedení přenosného disku mSSD Celeritas ThunderboltTM 3 – nejrychlejšího disku svého druhu, který dokáže přenášet soubory až 20krát rychleji než běžné pevné disky – což je ideální pro tvůrce video obsahu a profesionály v oblasti obchodu a IT, kde je zapotřebí přenášet velké datové soubory vysokou rychlostí.

Nový Freecom Celeritas nabízí ohromující rychlosti až 2800 MB/s1 (čtení) a 2000 MB/s (zápis). V porovnání s jinými úložnými zařízeními by přenos 500 GB dat na běžnou jednotku pevného disku (100-150 MB/s) trval více než 60 minut, na běžný SSD disk (při rychlosti 450-500 MB/s) přibližně 16 minut, zatímco ukládání na mSSD Celeritas (při 2800 MB/s) zabere přibližně 4 minuty.

„Freecom je už léta lídrem v oblasti přenosných úložišť a pevných disků. Nový model Celeritas Thunderbolt 3 je důstojným pokračovatelem našeho odkazu lídra a inovátora,“ řekl Martijn Hansbergen, Business Development Manager ve společnosti Freecom. „Jsme přesvědčeni, že Celeritas, který v latině znamená rychlost nebo svižnost, překročí očekávání profesionálů v oblasti videozáznamů a fotografií a všech těch, kdo hledají nejvyšší dostupné rychlosti.”

Port Thunderbolt 3 lze použít k připojení širokého okruhu periferií k vašemu počítači. Thunderbolt je rychlý (viz srovnání rychlosti níže), ale stejně důležité je, že port Thunderbolt je všestranný a používá běžný konektor USB-C pro připojení k většině moderních zařízení.

SSD disk je umístěn v robustním, průmyslově vyhlížejícím stříbrném pouzdře, které poskytuje velmi účinné chlazení udržující elektronické součásti při optimální teplotě. Má hmotnost 186 g a měří 12,6 mm (délka) x 6,0 mm (šířka) a 1,9 mm (výška), což umožňuje dobrou přenositelnost a odolnost.

Freecom mSSD Celeritas 1TB má výrobcem doporučenou maloobchodní cenu 16.999 Kč (659 EUR) včetně DPH a je k dispozici v Evropě od začátku října. Dodává se s tříletou zárukou a neomezenou zákaznickou podporou.

1 Výkon se může lišit v závislosti na konfiguraci hostitele. K dosažení maximální přenosové rychlosti 2800 MB/s musí hostitelské zařízení a připojovací kabely podporovat Thunderbolt 3.

Klíčové specifikace:

Jeden port Thunderbolt 3

Napájení pouze ze sběrnice (méně než 15 W)

Dobré tepelné řešení (povrch disku 45 °C, pouzdro 25 °C)

M.2 2280 NVMe SSD
1TB kapacita

Test rychlosti (provedený firmou Freecom):

Počítač Windows: HP ZBook 17 Mac OS: Mac Pro 15 (2016)
Testovací SW Crystal Disk Mark v5.2.1 x64 AJA System Test Lite v1.0
Rychlost čtení 2829 MB/s 2394 MB/s
Rychlost zápisu 2051 MB/s 1767 MB/s

O společnosti Freecom

Freecom je součástí skupiny Mitsubishi Chemical Holdings Group. Od svého založení v roce 1989 navrhuje, vyrábí a prodává inovativní stolní a přenosné pevné disky, externí SSD, Blu-ray / DVD vypalovačky a řadu doplňků i služeb pro uživatele PC i Mac. Společnost byla založena v Německu a dále má zastoupení v Nizozemsku, Francii, Itálii, Spojeném království, Dánsku, Rusku a Jižní Africe. Pro více informací navštivte http://www.freecom.com a vyberte svoji zemi.

Reklamy