3Dwiser v roce 2016 čtyřnásobně zvýšil obrat

Praha, Česká republika, 1. února 2017 – Společnost 3Dwiser, přední český prodejce technologií pro spolehlivý 3D tisk, prodala od svého založení v roce 2014 stovky 3D tiskáren a objem zakázek se meziročně zvyšuje o stovky procent. Největší nárůst 3Dwiser zaznamenal v segmentu průmyslových zákazníků, zejména v oblasti velkoformátových a speciálních 3D tiskáren. Budoucnost 3D tisku vidí především v oblasti distribuované výroby funkčních dílu a v individualizované malosériové výrobě. (TZ)

Zákazníci neustále hledají možnosti, jak zefektivnit, zrychlit a zlevnit nejenom proces prototypování, ale i samotné výroby. Díky zajímavému poměru kvality a ceny výrobků a služeb 3D tisku jsme zaregistrovali v loňském roce nejrychlejší nárůst dodávek právě u průmyslových zákazníků,“ říká Tomáš Soóky, jednatel společnosti 3Dwiser.

Na zefektivnění výrobního procesu se značně podílí vývoj nových materiálů a technologií 3D tisku. Mezi celosvětově známé inovátory na poli funkčních materiálů bezpochyby patří společnost Markfored. „V průběhu posledních dvou let jsme byli svědky nástupu jedné z přelomových 3D tiskáren ve světě průmyslu – Mark X, která využívá odolné kompozity se spojitými vlákny kevlaru a karbonu. Markforged nás neustále překvapuje, na konci roku 2016 představil 3D tiskárnu Metal X, která využívá vlastní patentovou technologii ADAM na tisk z kovů a výrazně aditivní výrobu z kovů zlevní. Zpřístupní tak tisk z kovů i menším firmám s malosériovou výrobou,“ dodává Tomáš Soóky. „Ve vztahu k novým materiálům a technologiím za zmínku určitě stojí i cenově atraktivní 3D tiskárny značky Formlabs využívající technologii SLA, které zásadním způsobem zlepšují dostupnost stereolitografie pro profesionální uživatele z oborů jako dentální medicína a šperkařství.“

Ještě před několika lety byl 3D tisk v regionu střední a východní Evropy především kvůli cenové nedostupnosti využíván jen několika málo výrobními podniky, výrazněji se prosadil snad jen v leteckém průmyslu a ve výzkumu. Dnes se 3D tiskárny stávají standardem i v malých a středních podnicích a to v různých průmyslových oblastech. Trh s 3D tiskárnami se rychle vyvíjí a nedávný průzkum IDC (Semiannual 3D Printing Spending Guide) uvádí, že v regionu střední a východní Evropy poroste v příštích letech tempem 28 % (složená meziroční míra růstu), přičemž 3D tisk ve výrobě tvoří více než polovinu celkových výdajů.

###

O společnosti 3Dwiser

3Dwiser s.r.o. je předním českým dodavatelem a distributorem dostupných a spolehlivých technologií 3D tisku a poskytovatelem odborných služeb v oblasti aditivní výroby. Čerpá z odborného zázemí vlastního týmu specialistů i z přímé spolupráce s českými a zahraničními výrobci tiskáren a tiskových materiálů i vývojáři profesionálních aplikací pro přípravu 3D tisku. V Praze-Hloubětíně provozuje unikátní showroom 3D tisku, kde realizuje také zakázkové služby přesného 3D tisku.

Více informací: www.3dwiser.com.