Xerox: inkoustová technologie se stává realitou pro všechny poskytovatele tiskových služeb

Inkoust “High Fusion” otevírá dveře pro tisk na běžná natíraná ofsetová média (TZ)

Společnosti, které už začaly používat inkoustové technologie od Xeroxu, zaznamenaly lepší obchodní výsledky. Hlásí zvýšení objemu vytištěných stran, úspory z tisku na běžná natíraná média a rychlejší obrat v oblasti velkoobjemového transakčního tisku. Xerox uvedl na veletrhu Hunkeler Innovationdays (HID) ve švýcarském Lucernu, který skončil 23. února, tři nové přírůstky do svého portfolia s inkoustovými tiskárnami:

Úsporné systémy od Xeroxu inkoustové technologie zpřístupňují a otevírají tak tiskárnám nové obchodní možnosti. V průběhu Hunkeler Innovationdays ukázal  Xerox, jak jeho řešení inkoustového tisku umožňuje zákazníkům přesun do nejvíc rostoucích oblastí současnosti, zahrnujících katalogy, knihy, transakční tisk a direct mailing.

“Příležitosti k inkoustovému tisku již nejsou v nedohlednu – už jsou totiž tady,” říká Andrew Copley, prezident divize grafických komunikačních řešení u Xeroxu. „S další generací našich produkčních inkoustových tiskáren, dostanou zákazníci tu vhodnou technologii za nižší cenu a s nižšími nároky na prostor ve srovnání s tradičními inkoustovými tiskárnami.

Rozjeďte direct mailing a transakční tisk s Brenva HD

Poskytovatel digitální komunikace a tisku McLays, sídlící ve Velké Británii, koupil stroj Brenva HD k rozšíření svého působení v oblasti direct mailingu a transakčního tisku. V prvním měsíci výroby vzrostl objem vytištěných stran o 15 procent, při největším vytížení dosahoval až 150 000 vytištěných stránek za den.

„V lednu jsme se strojem Brenva HD vytiskli více než 1,5 milionu stran a jsme přesvědčeni, že toto číslo můžeme v následujících měsících zdvojnásobit, jakmile stroj přejde na 24 hodinovou výrobu.” řekl Gary Wheeler, výrobní manažer firmy McLays. „Tisk se dá velmi snadno provést s nízkým pokrytím, lehkými odstíny a ostrým černým textem, což je rozhodující v našem podnikání, které se zaměřuje na transakční tisk.“

Inkoustový tisk na běžná natíraná ofsetové média s inkoustem “High Fusion” a s tiskárnou Trivor 2400

Belgická společnost VPrint, zabývající se poskytováním tiskových služeb, chtěla zvýšit kvalitu a individuální přístup v oblasti velkoobjemového direct mailingového tisku, aniž by se jí zvýšily náklady, za používání speciálních médií pro inkoustový tisk. Společnost testovala tiskárnu Trivor 2400 spolu s inkoustem “High Fusion”.  

„Chtěli jsme tisknout na běžná natíraná ofsetová média, v ofsetové kvalitě a objemech, ale se všemi výhodami inkoustové produkce,“ říká Thierry Ngoma, ředitel závodu VPrint. „Inkoust “High Fusion” a stroj Trivor 2400 zatím naplňují naše očekávání – poskytují skvělou kvalitu tisku, vysokou rychlost a úspory z použití běžných natíraných médií bez nutnosti jakýchkoliv předběžných nebo následných úprav.“

Rozšíření dokončovacích možností na tiskovém stroji Rialto 900

V průběhu prestižní výstavy Hunkeler Innovationdays 2017 předvedl Xerox poprvé veřejnosti tiskárnu Rialto 900 se dvěma novými možnostmi inline dokončování: dynamickým děrováním a druhým vysokokapacitním vykladačem. Dynamická děrovačka umožňuje například i vytvoření různých typů perforací – kupónů, anketních lístků, výplatních pásek apod. – a otevírá tak nové možnosti pro transakční tisk a direct mailing. Druhý duální vysokokapacitní vykladač navíc umožňuje režim nepřetržitého provozu tiskového stroje.

Tyto schopnosti staví na úspěchu, který v oblasti inovací pro inkoustové tiskárny znamenalo uvedení tiskárny Rialto 900 na Hunkeler Innovationdays před dvěma lety. Mnoho poskytovatelů tiskových služeb dnes přechází od černobílého tisku variabilního textu k plnobarevnému tisku atraktivních direct mailových aplikací.

Například poskytovatel tisku Datagraphic z Velké Británie používá dva stroje Rialto 900, které zajišťují rychlý transakční tisk velkých objemů dat pro společnosti z veřejné i privátní sféry. „Dodáváme na denní bázi materiály, které často musejí být vytištěny a expedovány v řádu hodin a Rialto 900 nám to umožňuje dělat ve velkých objemech, v odpovídající kvalitě a ve velmi krátkém časovém horizontu,“ říká ředitel Datagraphic Robert Hoon.

Kromě přístrojů Brenva HD, Trivor 2400 (používajícího technologii High Fusion Ink) a Rialto 900 budou v rámci HID vystaveny i Xerox FreeFlow® Core, Xerox FreeFlow Digital Publisher, XMPie PersonalEffect® suite, XMPie Circle a XMPie Campaigns-on-Demand. Na stánku budou k vidění i různé aplikace a možnosti pro rozvoj podnikání. 

Stánek Xerox a XMPie se nachází v Hale 2 areálu Messe Luzern. Více informací o prezentaci společnosti Xerox na Hunkeler Innovationdays najdete na https://www.xerox.com/en-us/digital-printing/hunkeler. Pro sledování aktuálních informací z Hunkeler Innovationdays v reálném čase můžete Xerox sledovat i na Twitteru (@XeroxProduction).

Dostupnost
Výroba dynamické děrovačky bude zahájena ještě v 1. čtvrtletí letošního roku a duální vysokokapacitní vykladač se dostane na trh ve 2. čtvrtletí.

„Kompletní portfolio inkjetových tiskových strojů představené na veletrhu Hunkeler Innovationdays je nyní uvedeno na trh i v České a Slovenské republice,“ říká Petr Jetel, produktový manažer společnosti XEROX.

O společnosti Xerox

Společnost Xerox (NYSE: XRX) je s tržní hodnotou 11 miliard dolarů technologickým lídrem, který zdokonaluje způsob, jímž se svět propojuje, komunikuje a pracuje. Naše odbornost je důležitější než kdy jindy. Všichni zákazníci bez ohledu na velikost své společnosti chtějí stále zlepšovat svou produktivitu, maximalizovat ziskovost a zvýšit spokojenost. S tím pomáháme malým a středním firmám,velkým podnikům, vládním institucím, poskytovatelům grafické komunikace i našim partnerům, kteří se o ně starají.    

Víme, co je podstatou práce a známe všechny podoby, které může mít. Obsáhneme celý stále komplexnější svět papíru a digitalizace. V kancelářích i v terénu. Osobní i pracovní. Každý den napříč celým světem naše technika, software a lidé úspěšně provázejí zákazníky těmito průsečíky a to ve více než 160 zemích světa. Automatizujeme, personalizujeme, shromažďujeme, analyzujeme a zabezpečujeme informace, aby se naši zákazníci dobře orientovali ve zrychlené době. Pro více informací navštivte www.xerox.com.