Samsung představil na Design Weeku v Miláně filosofii designu chytrých telefonů

Samsung spolupracoval na tvorbě speciálního studia, které dokonale reprezentuje design Galaxy S8 a S8+, se Zahou Hadid.

Milán, Itálie, 5. dubna 2017 Samsung přivítal na Milan Design Week 2017 světové návrháře v poutavém studiu na ulici Via Bergognone, Tortona, aby zde prožili jedinečný zážitek z instalace Unconfined: Galaxy S8 Design. Ve spolupráci se slavným studiem Zaha Hadid Architects a uznávanou skupinou digitálního umění a designu Universal Everything, představil Samsung jedinečný příběh, který se skrývá za aktuálně představeným smartphonem Galaxy S8.

Patrik Schumacher a Johannes Schafelner z Zaha Architects, kteří jsou známí tím, že umí doslova čarovat s rozmanitými tvary a pod rukama jim vznikají zakřivené umělecké kousky, spolupracovali s Universal Everything a vytvořili dokonalý interaktivní zážitek inspirovaný jemnými tvary GS8 a S8+. Návštěvníci si mohou projít zcela unikátní prostor plný fascinujících digitálních instalací, které ztělesňují filozofii designu Galaxy.

„Milan Design Week je unikátní příležitostí k představení designového pojetí Galaxy S8 a S8+ mezi těmi nejlepšími a nejchytřejšími mozky současného designu,” řekla Younghee Lee, výkonná viceprezidentka Globálního marketingu divize Mobile Communications Business ve společnosti Samsung Electronics. „Galaxy S8 a S8+ naplňují náš závazek přicházet se smysluplnými inovacemi. S bezrámečkovým vzhledem a nekonečným displejem jsme vytvořili zařízení, které je propojené s uživatelem více než kdy předtím, a přináší funkce, jež nejsou limitovány formou.“

„Jsme skutečně nadšeni, že se společností Samsung můžeme na našem stánku přivítat takto významnou skupinu designérů,“ říká Patrik Schumacher, ředitel Zaha Hadid Architects, a dodává: „Instalace Unconfined nastavuje laťku ve způsobu spojení materiálů a technologií a vytváří přirozené propojení mezi zařízením a uživatelem. Zároveň je inspirována naší fantastickou spoluprací s Universal Everything. Když pracujeme na nových instalacích, spojujících formu a funkce za použití inovativních designů a technologií, inspirujeme se pravidly a souvislostmi, které nacházíme v přírodě. Takto přistupujeme ke každému prvku samotné instalace.“

V neposlední řadě vytvořily Samsung a Wallpaper* exkluzivní Design Book. Čtenáři se dozvědí více o hardwaru produktů Samsung a o filosofii softwarového designu. Podívají se blíže i na to, jak Galaxy S8 skutečně vznikal, a to včetně fotografií z továrny Samsung ve Vietnamu. Čtenáři také získají přístup k exkluzivním komentářům a interpretacím konceptů, které inspirovaly vzhled Galaxy S8. Tyto komentáře připravili významní současní umělci a hodnotitelé designu, včetně redaktora Wallpaper* Simona Millse. Digitální verze Design Book Galaxy S8 je k dispozici na:

http://www.samsungmobilepress.com/galaxydesignbook/.

Pro více informací navštivte:

http://www.samsungmobilepress.com.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Od svého založení v roce 1969 se Samsung Electronics Co., Ltd., postupně stal jednou z nejvýznamnějších technologických společností a je oceňován jako jedna z deseti nejlepších globálních značek. Společnost Samsung investuje do výzkumu a vývoje s cílem vytvořit takové technologie, které budou inspirovat celý svět. Momentálně toto portfolio zahrnuje více než 100 000 patentů. Díky neustálým inovacím měníme svět televizorů, smartphonů, nositelných chytrých zařízení, tabletů, fotoaparátů, domácích spotřebičů, lékařského vybavení, polovodičů a LED displejů. Samsung je lídrem také v oboru internetu věcí, mimo jiného i v oblastech Smart Home nebo Digital Health. Novinky naleznete v Samsung Newsroom na stránkách news.samsung.com.