Když kupujete počítačovou skříň

12. dubna 2017 – (Zalman Tech Co., Ltd.) – Počítačová skříň může ve značné míře ovlivnit výkon vašeho počítače. Jaké jsou důležité aspekty kvalitní skříně?

Nejdůležitější otázka při volbě skříně je spojená s jejími rozměry: jaká je maximální šířka grafické karty, která bude pasovat, jak vysokou jednotku chladicího systému je možné instalovat, jaká základní deska je kompatibilní, kolik má skříň rozšiřujících slotů a kolik prostoru je vyčleněno pro pevné disky a disky SSD?

Chlazení

Dalším důležitým faktorem je efektivita vzduchové cirkulace, která je zajištěná ventilátory. Někteří výrobci, jako například Zalman se svojí skříní Z9 Neo, navrhují vlastní originální řešení pro účinný odvod tepla.

Pro opravdové hráče

Pokud se jedná o chlazení, základní informací při koupi skříně je počet ventilátorů, kolik jich je předinstalovaných a o kolik dalších ventilátorů se dá vybavení skříně rozšířit, případně zda je možné vyměnit ventilátory o průměru 120 mm za větší, 140mm. A co chlazení vodou? Všechny tyto záležitosti je nutné brát do úvahy, pokud hodláte skříň dovybavit skutečně účinnými prvky. Efektivní chlazení může znamenat zvýšení hluku, proto se ujistěte, zda jsou ventilátory odhlučněny a zda je samotná skříň vybavena dalšími odhlučňovacími prvky.

Od shora až dospodu

Další věcí, na kterou je třeba myslet, je umístění napájecího zdroje. V dnešní době se většina hráčů počítačových her shodne na tom, že umístění napájecí jednotky do spodu skříně je optimální řešení.  Usnadní se tím odvod tepla ze skříně ven. Dobře navržené skříně jsou také vybaveny instalačními prvky pro řádné umístění, případně i skryté umístění kabelů.

Mechanika pro optické disky?

Podívejme se na skříň zvenku. Ovládací panel s vypínačem, několik portů USB 3.0 a 2.0, vstup pro mikrofon a výstup pro sluchátka jsou standardem. Nově se prosazuje regulátor otáček ventilátorů. Většina výrobců již rezignovala na vybavení skříně mechanikou pro optické disky, nejlépe o tom ale rozhodne uživatel. Skříň Z9 Neo již není vybavena slotem pro mechaniku optických disků, Z9 U3 pak umožňuje tuto mechaniku instalovat.

Jak si poradit s prachem

Je mnoho dodatečných, malých detailů, na které je třeba myslet, jako je přítomnost prachových filtrů a jejich umístění, snadnost instalace jednotlivých komponent počítače, nejlépe bez speciálních nástrojů a nářadí, až po takový detail, zda je skříň vybavena průhlednou boční částí.

Pokud nezapomenete na výše uvedené rady, nebudete mít problém s výběrem počítačové skříně, která splní všechna vaše očekávání.

Společnost Zalman Tech Co., Ltd. Byla založena v roce 1999 a zavedla do světa počítačů koncept tiché výpočetní techniky “Noiseless Computing”. Bezhlučné chlazení počítačů bylo stále více vyžadováno a přispělo k rychlému růstu značky ZALMAN, která poskytovala trhu ultratichá chlazení stolních počítačů. Zalman si následně upevnil své postavení na trhu investicemi do výzkumu a vývoje, vysokou kvalitou výroby, globálním marketingem a kvalitní zákaznickou podporou.

Aktivity značky Zalman zasahují do inovativních řešení, jako jsou 2D/3D konverzní LED monitory, napájecí zdroje s chlazením, chlazení pro notebooky, sluchátka Surround Sound & Dual Stereo nebo herní rozhraní FPS GUN. To vše potvrzuje slib společnosti Zalman poskytovat “Cool Innovations“, inovace, které jsou opravdu cool.