Nová aplikace od Avastu vás zbaví nevyžádaných telemarketingových hovorů

Mobilní aplikace Call Blocker od Avastu na bázi strojového učení automaticky blokuje telemarketingové a jiné nechtěné telefonní hovory

Praha, 20. dubna 2017 – Avast, světový lídr v oblasti zabezpečení digitálních zařízení pro domácnosti a firmy, uvedl na český trh novou aplikaci pro iOS s názvem Avast Call Blocker, která umožní blokování nechtěných spam hovorů.

“Aplikace umožňuje automaticky blokovat telemarketingové a nevyžádané hovory bez narušení soukromí uživatele. K identifikaci nechtěných hovorů využívá technologii, o jejíž patentování jsme požádali,” řekl prezident mobilní divize Avastu Gagan Singh.

Telemarketingové hovory se dnes již staly běžnou záležitostí. Náš průzkum ukázal, že za posledních 30 dní více než 52 000 telemarketérů uskutečnilo v ČR na 1,2 milionu hovorů. Až 44 % z těchto hovorů je přijímáno a trvá nejméně 30 sekund. Tímto tempem průměrný uživatel ztratí každý rok více než dvě hodiny svého času.

Avast Call Blocker využívá k identifikaci telemarketingových čísel pokročilou technologii strojového učení, která zkoumá chování daných hovorů a zároveň využívá veřejných zdrojů a databází. Avast také uživatele motivuje k tomu, aby nová telemarketingová čísla hlásili a rozšiřovali tím databázi nevyžádaných čísel.

Aplikace chrání uživatele pomocí pokročilého algoritmu poháněného strojovým učením, který analyzuje miliony datových bodů potřebných k vyhodnocení, zda by hovor měl být blokován. Avast za účelem ochrany soukromí neshromažďuje žádné osobní informace uživatelů, ani nevyžaduje přístup k jejich adresáři a kontaktům.

“Naše aplikace je první obranný val pro všechny, kteří si chtějí chránit svůj drahocenný čas,” popisuje Gagan Singh. “Vyvinuli jsme snadno použitelnou aplikaci, která uživatele chrání před nechtěnými hovory, aniž by přišli o své soukromí.”

Jak aplikace funguje?

  • Předem varuje před telemarketingovými hovory nebo je automaticky blokuje.

  • Umožňuje vytvářet seznam nežádoucích osob/čísel (tzv. blacklist), který uživatele chrání před kterýmkoliv nechtěným kontaktem či neznámým číslem.

  • Chrání soukromí tím, že spoléhá na rozsáhlou databázi telemarketingových čísel a veřejně dostupné informace.

Aplikace Avast Call Blocker je nejnovějším přírůstkem do portfolia iOS aplikací. Jedná se o prémiovou aplikaci – první měsíc ji lze vyzkoušet zdarma, poté uživatel platí 8,99 EUR za rok a je ke stažení v App Store.

O společnosti Avast

Avast (www.avast.com) je světový lídr v oblasti zabezpečení digitálních zařízení pro domácnosti a firmy a chrání přes 400 milionů uživatelů. Pod značkami Avast a AVG nabízí produkty, které chrání uživatele internetu před digitálními a nově vznikajícími IoT hrozbami. Detekční síť Avastu je jednou z nejpokročilejších na světě, využívá strojové učení a umělou inteligenci k detekci a zastavení hrozeb v reálném čase. Uživatelé opakovaně vysoce hodnotí bezpečnostní produkty společnosti pro mobilní zařízení, PC i Mac a jejich kvalitu pravidelně oceňují certifikacemi i mnohé významné společnosti, jako jsou VB100, AV-Comparatives, AV-Test, OPSWAT, ICSA Labs, West Coast Labs a další. Do společnosti investovaly globální soukromé investiční fondy CVC Capital Partners a Summit Partners.