Servisní rozšíření technických možností profesionálních monitorů vylepšuje konektivitu a zdokonaluje funkce pro podporu natáčení

PRAHA, 20. dubna 2017 – Společnost Canon, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, představila servisní rozšíření technických možností pro tři profesionální 4K monitory – DP-V1710, DP-V2410 a DP-V2420. Mezi nové vlastnosti a funkce patří dokonalejší konektivita s digitálními filmovými kamerami a pohodlnější kontrola snímků při natáčení v režimu vysokého dynamického rozsahu (HDR) – nové servisní rozšíření tak výrazně zlepšuje workflow při práci v terénu.

Aktualizace umožňuje přímé zobrazení snímků ve formátu RAW se 4K rozlišením z kamer EOS C700 a EOS C700 GS PL, a to bez nutnosti využívat externí převodník – postačí kabel 3G-SDI.  

Servisní rozšíření umožňuje získat z videa pořízeného pomocí kamer EOS C700, EOS C700 GS PL a EOS C300 Mark II všechna obrazová data, a to prostřednictvím zobrazení metadat a informací o nastavení obrazu přímo z připojené kamery. K dispozici je i zobrazení ve filmovém poměru stran 2,39:1, které je užitečné v případě pořizování speciálních záběrů pomocí digitální filmové kamery s anamorfickým objektivem. Uvedené novinky uživatelům zajistí pohodlnější kontrolu obrazu během natáčení.

Díky této aktualizaci již nemusí uživatelé do videa přidávat tabulku LUT a používání monitorů tak bude výrazně snadnější. V případě digitálních filmových kamer značky ARRI je pro zobrazení videa s profilem LOG C v režimu vysokého dynamického rozsahu postačí k monitoru DP-V170, DP-V2410 nebo DP-V2420 připojit.

Servisní rozšíření navíc nabízí zobrazení jednoho 4K videa současně v režimu vysokého i standardního dynamického rozsahu (SDR) při vertikálním rozdělení obrazu středem monitoru nebo při zmenšených snímcích, což umožňuje jejich přímé porovnání. Nechybí ani překrytí HDR videa barvami podle aktuálního jasu v dané oblasti, které usnadňuje vizuální kontrolu jeho rozložení.

Servisní rozšíření technických možností monitorů bude k dispozici od června 2017. Nejnovější vylepšení bude Canon demonstrovat na svém stánku C4325 na veletrhu Národní asociace provozovatelů televizního vysílání NAB, který proběhne ve dnech 24. až 27. dubna 2017 v Las Vegas.

 

O společnosti

Canon Europe je regionální obchodní a marketingové zastoupení japonské společnosti Canon Inc., která působí celkem ve 116 zemích v Evropě, na Středním východě a v Africe a zaměstnává zde 19 000 lidí.

Společnost Canon, Inc. byla založena v roce 1937 s cílem nabízet zákazníkům nejkvalitnější fotoaparáty dostupné na trhu. Fascinace obrazem a jeho možnostmi ale Canon podněcovala k rozšíření vlastních technologií do mnoha dalších oblastí trhu. Společnost se tak etablovala jako přední světový dodavatel spotřebitelských i podnikových řešení pro zpracování obrazu. Portfolio značky Canon zahrnuje široký sortiment produktů – od digitálních kompaktních fotoaparátů a zrcadlovek přes televizní kamery a přenosné rentgenové přístroje až po multifunkční a produkční tiskárny. Společnost Canon pro všechny tyto produkty poskytuje vysoce kvalitní podporu a řadu služeb s přidanou hodnotou.

Canon intenzivně investuje do výzkumu a vývoje s cílem přinášet nejhodnotnější a nejinovativnější produkty a služby, které uspokojí tvůrčí potřeby zákazníků. Značka Canon tak všem zákazníkům – od amatérských fotografů až po profesionální tiskárny – umožňuje plně uplatnit jejich zaujetí pro obraz.

Podnikovou filozofií společnosti Canon je Kyosei – „společně žít a pracovat pro obecné blaho“. V rámci regionu Evropy, Středního východu a Afriky usiluje společnost Canon Europe o trvale udržitelný růst a cíleně se zaměřuje jak na omezení environmentálních dopadů svých činností, tak i na to, aby zákazníkům nabídla produkty, řešení a služby, pomocí kterých mohou i oni snížit svůj negativní vliv na životní prostředí. Canon je držitelem globální certifikace dle standardu ISO 14001, která potvrzuje prvotřídní přístup společnosti k otázkám ekologie a ochrany přírody.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.