Střednědobé pronájmy a Flatio: 24 tisíc zprostředkovaných nocí, 4 města – a to vše za první rok na trhu

Brno, 10. května 2017 – Brněnská služba Flatio, která získala investici od Enernu a INCOMMING ventures, specializující se na střednědobé pronájmy, za první rok zprostředkovala na 24 tisíc nocí. První rok firmy se nesl v duchu vytvoření povědomí o trhu „střednědobého pronajímání“, náboru majitelů nemovitostí a počátků zahraniční expanze. K ročnímu výročí Flatio spustilo také speciální stránku s živými statistikami, ty jsou dostupné na www.flatio.cz/statistiky.

Pronájem na dobu od jednoho do šesti měsíců nejčastěji využívají zahraniční studenti, lidé přijíždějící za prací nebo také čím dál početnější skupina digitálních nomádů. Flatio po prvním roce střednědobého pronajímání eviduje na 90 000 zájemců, kteří měli zájem o pronájem bytu online. Celkově proběhlo přes jeden milion virtuálních prohlídek bytů.

Pronájem plně vybavených bytů výhradně online a bez kaucí

Flatio je postaveno na vizi, že i do pronajímání a realit patří moderní technologie. Celý proces pronájmu tak probíhá výhradně přes internet, a to za využití nejmodernějších technologií. Prohlídky na Flatio probíhají výhradně virtuálně. Zájemci o střednědobé ubytování si byty mohou prohlédnout na věrných fotografiích, 360stupňových fotografiích, stejně tak ve virtuální realitě díky speciálním brýlím. Online je také proces podpisu smluv, kauce ani provize zájemce o pronájem neplatí a energie se nepřepisují. „Přinášíme svým zákazníkům možnost, jak se ubytovat na několik měsíců, aniž musí komplikovaně hledat byt, dohadovat podmínky nebo platit drahé hotely. Základem naší nabídky jsou plně vybavené byty, takže našim zákazníkům si stačí vzít pouze vlastní kartáček, protože se postaráme i o ručníky a ložní prádlo. Cílem je mít nejenom velmi jednoduchý proces registrace, ale také navodit pocit domova,“ objasňuje zakladatel a CEO Flatio Radim Rezek.

Flatio na realitní trh vstoupilo v lednu loňského roku s vizí změnit svět dlouhodobých pronájmů
s využitím moderních technologií, na které si lidé zvykli například ze světa online nakupování. Služba po několika měsících zjistila, že konzervativní prostředí dlouhodobých pronájmů na takovou změnu není připraveno, a přeorientovala se na pronájmy střednědobé. „Daří se nám neustále růst, zvyšovat počet rezervací i spokojenost spolupracujících majitelů nemovitostí a nájemníků. První rok nám ukázal, že jsme trefili segment, na který nikdo nemyslel, ale kde existuje velmi silná poptávka,“ říká Radim Rezek, zakladatel a CEO Flatio.

Více o Flatio.cz

Flatio je specialista na bydlení na pár měsíců a je tady především pro ty, kteří potřebují najít dočasné bydlení,
a to nejčastěji po dobu delší pracovní návštěvy, studia, pobytu Erasmus či po dobu rekonstrukce vlastní nemovitosti, nebo i pro ty, kteří přijíždějí ze zahraničí navštívit na delší čas rodinu a přátele.

Myšlenkou služby je propojit realitní byznys s nejnovějšími technologiemi, prostřednictvím kterých se zjednodušuje celý proces pronájmu. U Flatio tak odpadají zažité stereotypy realitních kanceláří, jako je kauce, nutnost osobní prohlídky nebo osobní podpis smlouvy. Prohlídky na Flatio jsou řešeny virtuální návštěvou nabízených nemovitostí, smlouvy se podepisují on-line a nakonec i platby za pronájem mohou nájemníci díky unikátní aplikaci platit on-line kartou. Flatio staví službu především na jednoduchosti, rychlosti a maximálním pohodlí pro obě strany. Rezervovat bydlení přes Flatio je tak možné odkudkoli na světě.

Služba nyní působí v Praze, Brně, Vídni a Bratislavě a stojí za ní podnikatel Radim Rezek, investory projektu jsou investiční skupiny Enern a INCOMMING ventures.