Rekordně vysoké tržby přinesly Avastu druhé místo mezi světovými bezpečnostními hráči

Globální lídr v oblasti digitálního zabezpečení vloni utržil 714 milionů dolarů a po úspěšné akvizici AVG plánuje technické inovace

PRAHA, 18. května, 2017 – Český Avast má za sebou další finančně úspěšný rok, jehož součástí byla i zdařilá akvizice společnosti AVG Technologies. Za rok 2016 vykázal tržby na úrovni 714 milionů dolarů a zisk EBITDA ve výši 353 milionů dolarů. Z pohledu tržeb se tak posunul na druhé místo mezi globálními poskytovateli bezpečnostních řešení. Společnost letos pokračuje v integraci týmů a technologií, a zároveň se zaměřuje na sérii inovací, díky kterým bude možné bojovat s novými a stále sofistikovanějšími digitálními hrozbami.

„Máme za sebou skvělý rok, včetně akvizice AVG, a když se podíváte na finanční výsledky samotného Avastu za posledních pět let, uvidíte nejsilnější růst v našem oboru podnikání,“ řekl generální ředitel Avastu Vince Steckler a doplnil: „Jsem opravdu hrdý na celý náš tým a chci všem poděkovat. Integrace obou firem jde hladce, dokonce jsme v tuto chvíli dál, než jsme plánovali. Naším dalším cílem z pohledu tržeb je stát se světovou jedničkou mezi bezpečnostními firmami.“

Avast se stará o digitální bezpečnost více než 440 milionů uživatelů po celém světě. Chrání je před novými a stále zákeřnějšími hrozbami jako ransomware, úniky dat nebo útoky na IoT zařízení.
K tomu využívá komplexní bezpečnostní řešení na bázi strojového učení nové generace. „Chceme dál vytvářet takové inovace, které za pomoci umělé inteligence zastaví hrozby v reálném čase, jako se nám to povedlo minulý pátek zablokováním WannaCry, největšího ransomwarového útoku v historii,“ upřesňuje Steckler.

V rámci vlajkových antivirových řešení Avast a AVG přibyde nová funkce, která zabrání hackerům špehovat uživatele přes webové kamery. Avast také uvede na trh novou verzi produktů pro malé a střední podniky a program pro své partnery a distributory.

V mobilní oblasti společnost pokračuje ve zkvalitňování nabídky pro mobilní operátory, kteří následně mohou svým zákazníkům nabízet chytré telefony a další zařízení s předinstalovanými ochrannými funkcemi pro lepší zabezpečení jednotlivců i rodin.

Avast a AVG dosud společně předložili 246 patentových žádostí. Z toho jich v prvním čtvrtletí roku 2017 bylo sedm.

Avast je hrdý na své české kořeny a jeho hlavní sídlo zůstává i nadále v Praze. V České republice jsou zároveň i jeho dvě hlavní R&D centra – v Praze a v Brně. Firma má navíc pobočky v dalších 15 zemích včetně Spojených států, Velké Británie, Německa či Holandska, a nově také v Rusku a Japonsku.

Část zisků Avast vrací zpět komunitě prostřednictvím nadačního fondu, který v roce 2016 daroval více než 91 milionů korun zejména na zlepšení systému paliativní péče v českých nemocnicích, hospicích, domech s pečovatelskou službou a dalších zařízeních. Nadační fond Avast, který se díky objemu rozdělených prostředků stal druhou největší soukromou nadací v zemi, v loňském roce podpořil přes 200 projektů a organizací v České republice i v řadě dalších zemí.

O společnosti Avast

Avast (www.avast.com) je globální lídr v oblasti zabezpečení digitálních zařízení pro domácnosti
a firmy a chrání přes 440 milionů uživatelů. Pod značkami Avast a AVG nabízí produkty, které chrání uživatele internetu před digitálními a nově vznikajícími IoT hrozbami. Detekční síť Avastu je jednou z nejpokročilejších na světě, využívá strojové učení a umělou inteligenci k detekci a zastavení hrozeb v reálném čase. Uživatelé opakovaně vysoce hodnotí bezpečnostní produkty společnosti pro mobilní zařízení, PC i Mac a jejich kvalitu pravidelně oceňují certifikacemi i mnohé významné společnosti, jako jsou VB100, AV-Comparatives, AV-Test, OPSWAT, ICSA Labs, West Coast Labs a další. Do společnosti investovaly globální soukromé investiční fondy CVC Capital Partners a Summit Partners.