Creative Connector propojí startupy s korporacemi

Společnost Creative Dock spustila v průběhu května novou službu nazvanou Creative Connector. Vznikla s cílem usnadnit propojování mezi startupy a korporacemi ve středoevropském regionu. Pro velké firmy hledá zajímavé projekty s potenciálem růstu, do kterých mohou majetkově vstoupit nebo s nimi spolupracovat v rámci jejich řešení. V čele služby stojí Carlos Meza.

2017-05-25 09_39_38-Creative Connector.png

Prakticky vše probíhá tak, že Creative Connector na základě dohody s klientem hledá startupy, které se pohybují v oblasti, o kterou se firma byznysově zajímá. Hledání probíhá jak v České republice, tak v Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku. Vše podléhá potřebám klienta a hledání může být kdykoli po domluvě upraveno.

Pokud má korporace zájem, může Creative Connector startup také zkontaktovat a připravit prostor pro další spolupráci. Případně pro klienta dokáže uspořádat workshop, na kterém daný projekt lépe pozná. Creative Connector dále také pomáhá s propojením obou firem a rovněž asistuje při nastavení manažerských procesů. V této oblasti Creative Connector využívá mnohaleté zkušenosti, které při budování nových firem na objednávku načerpali kolegové z Creative Docku.

“Creative Connector vznikl, aby pomáhal překlenout vzdálenost mezi korporacemi a startupy, které si mohou vzájemně významně pomoci. Existuje mnoho případů, kdy na jedné straně korporace rychle hledá nová inovativní řešení pro své aktivity a na straně druhé existují startupy, které taková řešení nabízí. My jsme tu proto, aby se obě strany našly a využily potenciálu otevřené spolupráce,” říká Carlos Meza, ředitel Creative Connector.

O Creative Dock

Creative Dock Martina Pejši je firma, která staví další firmy. Zaměřuje se na vytváření startupových projektů pro velké korporace a investory. V jeho rámci vzniklo již několik malých firem, které na trh přinášejí inovativní služby obvykle postavené na jednoduché online platformě, kvalitní zákaznické péči a originální komunikaci.

Mezi projekty vytvořené v Creative Docku patří například Zonky, Sečteno, Single Case, KupNajisto, HoppGo a další. V současné době v Creative Docku pracuje 250 lidí, kteří pracují na jednotlivých projektech.