Firmy získávají nový nástroj v boji s kyberútoky – Threat Intelligence Portal

Sdílení poznatků o kybernetických hrozbách se stává velmi důležitým nástrojem v jejich potlačování. V současnosti totiž kyberkriminalita negativně ovlivňuje stále větší počet firem. Strach z toho, že se stanou obětí cíleného útoku, má po celém světě téměř polovina (49 %) společností. Bezpečnostní společnost Kaspersky Lab proto spustila svůj Threat Intelligence portál, jehož prostřednictvím chce firmám pomoci s každodenním bojem proti komplexním nástrahám kyberprostoru. Prostřednictvím tohoto portálu budou mít firmy přístup k relevantním informacím o hrozbách, díky čemuž se zefektivní práce provozovatelů jejich bezpečnostních center, kteří musí čelit stovkám až tisícům bezpečnostních varování.

Threat Intelligence portál umožní předplatitelům služeb Security Intelligence od Kaspersky Lab jednotný přístup ke službám Kaspersky Threat Data Feeds, APT Intelligence Reporting a Kaspersky Threat LookUp. Společnosti tak budou mít okamžitý přístup k informacím jak o nejaktuálnějších hrozbách, tak těch z minulosti, což jim pomůže eliminovat kybernetické útoky ještě před tím, než ovlivní jejich organizaci. Díky užitečným a detailním informacím o charakteru hrozeb se významně zkrátí čas potřebný pro reakci na incident a zlepší se forenzní schopnosti IT oddělení. Jejich pracovníci budou moci podniknout efektivní kroky ještě před tím, než dojde k ohrožení dat a systémů.

Znalost kybernetických hrozeb umožňuje firmám držet krok s neustále se měnícím prostředím a reagovat na hrozby v okamžiku, kdy ještě není veřejně známý jejich technický popis. Přístup k neustále aktualizovaným informacím, pocházejících od expertních týmů, a nejnovější zprávy APT Intelligence poskytují možnost okamžité a účinné reakce nutné k překonání možných hrozeb. Přispívá k tomu i vylepšená viditelnost taktiky zločinců a kyberšpionážních postupů a zároveň techniky a procesy dostupné v lidských a strojově čitelných formátech jako jsou indikátory napadení (IoC) a pravidla Yara.

Od roku 2016 uveřejnila společnost Kaspersky Lab více než 100 zpráv APT Intelligence s cílem pomoci firmám odhadnout potenciální rizika. Spolu s těmito zprávami bude prostřednictvím Threat Intelligence portálu dostupná i služba Kaspersky Threat Lookup. Tato výkonná internetová služba nabízí interaktivní přístup k 5 petabitům informací o kybernetických hrozbách, které odborníci Kaspersky Lab během více než 10 let nashromáždili a roztřídili za pomoci strojového učení a expertních systémů. Firemním oddělením se tak dostává do rukou nástroj, který jim umožní analyzovat zákeřné internetové aktivity na základě jejich historického a zeměpisného kontextu.

Na Threat Intelligence portálu budou dále dostupná nejaktuálnější data o hrozbách zprostředkovaná službou Kaspersky Threat Data Feeds. Tyto neustále aktualizované zprávy zahrnují informace o IP Reputation, Threat Hash a Threat URL. Díky nim budou mít IT bezpečnostní týmy přehled o současných rizicích a důsledcích spojených s kybernetickými hrozbami. Detailní přehled hrozeb a nejnovější indikátory napadení zajistí lepší povědomí o obsahu a schopnostech hrozeb, díky čemuž budou pověření pracovníci schopni implementovat vylepšená bezpečnostní opatření, mezi něž by mělo patřit SIEMs, firewally a DNS řešení. Threat Intelligence portál má také speciálně uzpůsobené rozhraní a API umožňující externí integraci SIEMs.

Současní uživatelé APT Intelligence Reports, Kaspersky Threat Lookup a Kaspersky Threat Data Feeds získají při příležitosti spuštění nového Threat Intelligence portálu přístup i k jeho ostatním službám. Na konci roku 2017 navíc přibydou na portálu ještě další dvě nové služby – Botnet Tracking a Phishing Tracking.

Více informací o tom, jak získat přístup do Threat Intelligence portálu, se dozvíte zde.

O společnosti Kaspersky Lab

Kaspersky Lab je mezinárodní společností, která se zabývá kybernetickou bezpečností a v roce 2017 slaví 20 let od svého založení. Své rozsáhlé odborné znalosti kybernetických hrozeb využívá Kaspersky Lab při vytváření bezpečnostních řešení a služeb k ochraně podniků, kritické infrastruktury, vládních organizací a uživatelů po celém světě. Portfolio společnosti zahrnuje špičkové zabezpečení koncových bodů a specializovaná bezpečnostní řešení a služby sloužící k ochraně proti sofistikovaným a neustále se vyvíjejícím digitálním hrozbám. Technologie Kaspersky Lab chrání celosvětově více než 400 milionů uživatelů a 270 tisíc korporátních klientů. Více se dozvíte na www.kaspersky.cz.