Vysoce kvalitní, vodou rychle rozpustný podpůrný materiál pro spolehlivý 3D tisk tvarově složitých objektů.

Praha, 20. června 2017:  Společnost Verbatim, která je součástí skupiny Mitsubishi Chemical Holdings Group, představila výkonný, ve vodě rozpustný podpůrný materiál, tzv. Butenediol Vinyl Alcohol Copolymer (označovaný jako BVOH), který slouží pro rychlý a úspěšný tisk tvarově složitých objektů s převisy pomocí  3D tiskáren s dvěma extrudéry.

Verbatim BVOH je snadno tisknutelný materiál se spolehlivými tiskovými vlastnostmi a rychlým rozpouštěním ve vodě, mnohem rychlejším než mají aktuální PVA/PVOH materiály na trhu, což umožňuje designérům realizovat své 3D modely mnohem dříve.

BVOH se tiskne rychlostí až 30 mm/s a disponuje vynikající přilnavostí k nejrůznějším materiálům, zejména PLA, PET a ABS od společnosti Verbatim, což uživatelům umožňuje plně využívat vlastnosti, které tyto materiály poskytují. Po rozpuštění lze odpadní vodu likvidovat do běžné kanalizace  s ředěním větším než 20 dílů vody na jednu část BVOH, čehož je velmi snadné dosáhnout.

“Verbatim BVOH je velmi spolehlivý a tiskne jako běžný 3D tiskový materiál, což znamená, že i složitější objekty mohou být navrženy a vytištěny ve vysoké kvalitě,“ řekl Shigeyuki Furomoto, manažer globální centrály společnosti Mitsubishi Chemical Media. „Kvalitnía spolehlivý tiskspolu s rychlostí rozpouštění výrazně posílí používání stolních 3D tiskáren v běžném i profesionálním použití.”

Nedávno bylo na trh uvedeno několik nových 3D tiskáren s dvěma tryskami umožňujících  širší využití  rozpustných podpůrných materiálů, jako je například BVOH, takže nyní se mohou designéři zbavit některých kompromisů týkajících se tisku podpůrných konstrukcí na  3D tiskárnách pouze s jednou tryskou.

Filamenty Verbatim BVOH o průměru 1,75 mm jsou již k dostání na trhu (produktové číslo 55901), přičemž verze s průměrem 2,85 mm bude k dispozici od září.

 

O společnosti Verbatim

Verbatim je přední světová společnost v oblasti ukládání dat a LED osvětlení se širokým produktovým portfoliem pro spotřebitelské a profesionální využití. Od roku 1969 udává Verbatim směr vývoje technologií pro uchovávání dat a je největším světovým dodavatelem optických médií (Blu-ray, DVD a CD). Společnost rovněž vyrábí flash paměti, externí pevné disky, a stejně tak i široké spektrum počítačového příslušenství, plastových vláken pro 3D polygrafický průmysl a vodní filtry pod značkou Cleansui.

Verbatim je dceřinou společností Mitsubishi Kagaku Media, člena uskupení Mitsubishi Chemical Corporation, jedné z největších světových chemických společností, která investuje do výzkumu a vývoje v mnoha různých odvětvích.

Základní principy společnosti jsou založeny na snaze pomáhat lidem žít zdravým, pohodlným a trvale udržitelným způsobem. Regionální pobočky Verbatimu jsou EMEA, APAC a Severní a Jižní Amerika, s kancelářemi ve většině zemí světa. Evropské ústředí společnosti má sídlo ve Velké Británii. Více informací naleznete na www.verbatim-europe.cz