Avast vylepšil a sjednotil produkty pro malé a střední firmy

Novinky pro malé a střední firmy jsou dalším důležitým milníkem Avastu po dokončené akvizici AVG.

Praha, 6. září, 2017 – Avast, globální lídr v oblasti zabezpečení digitálních zařízení, dnes začíná nabízet nové portfolio produktů pro malé a střední firmy pod značkou Avast Business. Nová a doposud nejsilnější verze zabezpečení zjednodušuje a zároveň optimalizuje online zabezpečení malých a středních firem, chrání je před zpomalením či omezením provozu, které může způsobit například vyděračský ransomware nebo jiné kyberhrozby. Nové antiviry stojí na spojení detekčních technologií a infrastruktury, ke kterému došlo po akvizici společnosti AVG v září 2016.

„Od spojení Avastu s AVG jsme se soustředili na propojení toho nejlepšího z obou našich produktových nabídek, partnerských programů a systémů, abychom vybudovali silnější bezpečnostní základnu,“ říká Vince Steckler, generální ředitel Avastu.„Nyní poskytujeme jedno portfolio bezpečnostních nástrojů a prostředků přehledně pod sjednocenou značkou Avast Business, které chrání před online hrozbami, kyberzločinem a jeho následky. Avast Business je dalším milníkem v integraci Avastu a AVG.“

Proaktivní a specializované online zabezpečení je pro firmy důležitější než dříve, protože stoupá počet hrozeb. Bohužel pro některé malé a střední firmy je zavádění bezpečnostních systémů příliš složité. Náš průzkum* ukazuje, že devět z deseti malých a středních firem na světě se domnívá, že IT zabezpečení bude pro jejich podnikání v následujících pěti letech čím dál více důležité, nicméně 37 % respondentů v nejbližší době nechystá pro svou firmu žádná bezpečnostní vylepšení.

Nové portfolio bezpečnostních produktů Avast Business nabízí malým a středním podnikům zjednodušení ve správě zabezpečení a pomáhá jim si zvolit pro svůj podnik to správné zabezpečení. Firmy také získají výhodu v podobě rozsáhlé detekční sítě Avastu, která v reálném čase identifikuje a blokuje malware a online hrozby. Detekční síť Avastu je pravděpodobně největší a nejpokročilejší na světě díky tomu, že je v ní zapojeno více než 440 milionů uživatelů, jejichž chráněná zařízení fungují jako senzory, a také díky technologiím strojového učení a umělé inteligence.

Produktové portfolio Avast Business

Nové produkty pod značkou Avast Business zahrnují tři skupiny koncové ochrany pro firemní uživatele s počítači Windows i Mac včetně ovládací konzole, která je k dispozici na místě nebo v cloudu, a také kompletní řešení pro správu IT a integrované zabezpečení Managed Workplace a CloudCare.

Avast Business Antivirus: Kompletní vlajkový antivirus, který sestává ze čtyř štítů, jež fungují v reálném čase – ze souborového, webového, e-mailového a behaviorálního štítu. Zahrnuje také nový anti-spam, celkový test (SmartScan), sandbox, funkci WiFi Inspector a patentovanou detekční technologii Avastu CyberCapture.

 Avast Business Antivirus Pro: Zahrnuje stejné funkce jako Avast Business Antivirus a navíc ochranu dat v Microsoft Exchange a Sharepoint serverech, Software Updater pro automatickou aktualizaci programů třetích stran a software k trvalému smazání souborů Data Shredder.

 Avast Business Antivirus Pro Plus: Zahrnuje stejné funkce jako Avast Business Antivirus Pro a navíc obsahuje funkce pro ochranu dat a identity. Chrání identitu uživatelů na cestách při připojování na Wi-Fi sítě a zahrnují bezpečné úložiště a nástroj pro správu hesel k webovým stránkám.

Avast Business Management Console: Systém řídící konzole, který doplňuje ochranu koncových uživatelů a zajišťuje, že všechna místa v systému jsou aktualizována. Systém je k dispozici i v cloudu.

 Avast Business Managed Workplace: Komplexní antivirus Avast Business Antivirus Pro Plus je nyní integrovaný do centrální monitorovací a řídící platformy Managed Workplace, což zaručuje nejvyšší možnou ochranu. Nová verze také umožňuje lépe identifikovat a řešit rizika.

Avast Business CloudCare: Komplexní antivirus Avast Business Antivirus Pro Plus je také k dispozici jako bezpečnostní řešení CloudCare. Bezpečnostní webový portál CloudCare zjednodušuje vzdálenou správu mnohačetných sítí z centralizované platformy a poskytuje bezpečnostní služby na základě předplatného.                                               

Informace o novém produktovém portfoliu Avast Business najdete na webové stránce Avast Business.

*Průzkum Avastu z července 2017 na vzorku 386 respondentů (uživatelé podnikatelských produktů Avastu)

O společnosti Avast:

Avast (www.avast.com) je globální lídr v oblasti zabezpečení digitálních zařízení, který chrání přes 440 milionů uživatelů. Pod značkami Avast a AVG nabízí produkty, které chrání uživatele internetu před digitálními a nově vznikajícími IoT hrozbami. Detekční síť Avastu je jednou z nejpokročilejších na světě, využívá strojové učení a umělou inteligenci k detekci a zastavení hrozeb v reálném čase. Uživatelé opakovaně vysoce hodnotí bezpečnostní produkty společnosti pro mobilní zařízení, PC i Mac a jejich kvalitu pravidelně oceňují certifikacemi i mnohé významné společnosti, jako jsou VB100, AV-Comparatives, AV-Test, OPSWAT, ICSA Labs, West Coast Labs a další. Do společnosti investovaly globální soukromé investiční fondy CVC Capital Partners a Summit Partners.