Nakladatelský dům GRADA spouští unikátní on-line knihovnu BOOKPORT, předplatné na tisíce knih všech žánrů

Praha, 19. 9. 2017 – On-line knihovna BOOKPORT® přináší unikátní a moderní způsob čtení. Jako jediný projekt na českém a slovenském trhu umožňuje čtenářům jednoduchý a rychlý přístup ke knihám, jež mohou v rámci předplatného číst zcela bez omezení. Na projektu se již podílí několik významných českých nakladatelství a další přibývají. Aktuálně obsahuje více než tři a půl tisíce knižních titulů včetně novinek i bestsellerů ze všech žánrů na jedné webové stránce http://www.bookport.cz.

Moderní služba BOOKPORT® poskytuje čtenářům přístup k přibližně čtvrtině elektronických knih v České republice. A bude jich mnohem více. Kromě všech čtyř značek Nakladatelského domu GRADA obsahuje už nyní knihovna tituly z nakladatelství Portál, Epocha, Vyšehrad, Galén či Jota. „Naším cílem bylo vytvořit platformu, která umožní neomezeně číst v obrovské nabídce titulů, a to jen za cenu jedné tištěné knihy,“ říká Martin Sviták, vedoucí projektu BOOKPORT®, a upřesňuje: „oproti kamenné knihovně navíc odpadají veškeré starosti, jako jsou rezervace výpůjček, nedostupnost knih a jejich vracení a s tím spojené další poplatky, ztracený čas cestováním a těžký batoh plný knížek. S platformou BOOKPORT® můžete číst kteroukoliv knihu z nabídky, a to kdekoliv a kdykoliv chcete. Celý model lze přirovnat k Netflixu, ale pro knížky.“

S platformou BOOKPORT® je možné pracovat on-line na www.bookport.cz nebo za pomoci mobilní aplikace i bez připojení k internetu. Při přechodu z jednoho zařízení na druhé dojde k automatické synchronizaci a kniha se načte v místě, kde čtenář skončil. Aplikace je dostupná pro Android, iOS i Windows.

BOOKPORT® pro zábavu i vzdělání

Kromě nejnovějších titulů z oblasti beletrie tvoří nabídku BOOKPORT® rovněž populárně-naučná a dětská literatura. Studenti, školy, instituce nebo firmy pak využijí spíše nabídku kvalitní odborné literatury. Intuitivním způsobem si uživatelé mohou vytvořit vlastní knihovny (kolekce) a vkládat do nich tituly dle své potřeby, například podle zaměření, oblíbenosti, způsobu využití informací atd. Dále lze v knihách vyznačovat textové pasáže, vkládat poznámky a sdílet je s jinými uživateli aplikace nebo si přizpůsobit čtení velikostí písma či nočním režimem. „Především čtenáři odborných knih ocení mimo jiné detailní full-textové vyhledávání, které prohledává jak základní údaje o titulech, tak samotné texty knih. Tím lze snadno najít konkrétní úryvek nebo získat rychlý přehled o tématu,“ vysvětluje Martin Sviták.

O společnosti GRADA Publishing

GRADA Publishing, a.s. si za dobu své existence od roku 1991 vybudovala pozici renomovaného nakladatelského domu a největšího tuzemského nakladatele odborné literatury. Ročně vydává přes 400 novinek z více než 40 oborů a v celkem 152 edicích. Pod svou mateřskou značkou GRADA již několik desítek let přináší kvalitní odbornou literaturu ze všech odvětví a oblastí lidské činnosti.

Společnost postupně expandovala i do dalších oblastí literatury. Pod značkou COSMOPOLIS přináší čtenářům zahraniční i českou beletrii všech žánrů. Knihy pro děti všech věkových kategorií vycházejí pod značkou BAMBOOK, která představuje dětským čtenářům české i zahraniční autory a ilustrátory. Další značkou je ALFERIA, literatura poznání, a knihy z oblasti osobního rozvoje, zdraví, alternativního vědění, knížky o tom, jak lépe žít. V roce 2017 vznikla unikátní on-line knihovna BOOKPORT, umožňující neomezený přístup ke knihám českých nakladatelů 24 hodin denně.

Více na www.grada.cz a www.bookport.cz.