F-Secure vyplní mezeru v bezpečnosti milionů propojených domácností

SENSE představuje chybějící článek, který ochrání zařízení připojená k internetu v domácnostech spotřebitelů.

Brno, Česká republika – 26. října 2017: AGORA DMT uvádí na trh jedinečnou novinku F-Secure SENSE, která ochrání zařízení připojená k internetu v domácnostech spotřebitelů. F-Secure SENSE kombinuje zabezpečený Wi-Fi router s pokročilou bezpečnostní aplikací a špičkovým bezpečnostním cloudem, čímž doplňuje chybějící část, kterou moderní domácnosti potřebují k zabezpečení jakýchkoliv zařízení, počítačů či spotřebičů, které se připojují k internetu.

Podle společnosti Gartner* budou koncem roku 2017 spotřebitelé využívat 5,2 miliard věcí připojených k internetu. Do konce roku 2020 by se měl tento počet více než zdvojnásobit, a to až na 12,8 miliard. Vzhledem k tomu, že řada těchto zařízení má přístup k nejdůvěrnějším aspektům našeho života, spotřebitelé cítí obavy a bezmoc nad tím, jak by se měli chránit před hrozbami, o nichž se téměř denně dočítají. Od výrobců IoT zařízení se jim bohužel dostává jen pramálo útěchy.

Vedoucí výzkumného týmu společnosti F-Secure Mikko Hypponen se obává, že výrobci zařízení pro propojené domácnosti opakují „stejné chyby, které jsme odstranili již před 20 lety“ na trhu s PC. Výrobcům se nedaří upřednostňovat bezpečnost, přestože dochází k exponenciálnímu nárůstu používání zařízení připojených k internetu i počtu zranitelných míst těchto zařízení. Během nesčetných rozhovorů po celém světě na téma bezpečnosti Mikko často varuje, že „internet věcí představuje zřejmou a zcela reálnou hrozbu pro internet jako takový“ a snaží se spotřebitelům vštěpovat tzv. Hypponenův zákon, který zní: „Pokud je nějaké zařízení popisováno jako chytré, je zároveň zranitelné.“

Navzdory všem rizikům skýtají zařízení připojená k internetu neomezený potenciál k vytvoření pohodlnějšího, příjemnějšího a udržitelnějšího domova. Proto SENSE nabízí dynamickou ochrannou vrstvu pro tato zařízení propojením tří bezpečnostních technologií.

  • Zabezpečený router SENSE nahrazuje všechny produkty pro zabezpečení internetu v propojené domácnosti a ochrání vše od stolních počítačů, telefonů, chytrých televizorů až po dětské chůvičky proti virům a hackerům.
  • Pokročilá zabezpečená aplikace SENSE spravuje síť SENSE a nabízí další bezpečnostní prvky, které poskytují ochranu mimo domov**.
  • Bezpečnostní cloud SENSE využívá nejmodernější umělou inteligenci ke sledování provozu domácích zařízení připojených k internetu a k ochraně před IoT hrozbami a hackingem.

„Tato doba je inspirativní pro F-Secure i pro bezpečnostní průmysl IoT,“ říká Perttu Tynkkynen, viceprezident pro přímý prodej a marketing společnosti F-Secure. „Téměř denně dochází k dalšímu pokroku. Očekáváme, že v krátké době po uvedení na trh bude mít SENSE pravidelné aktualizace s novými bezpečnostními prvky, díky nimž budou zákazníci nepřetržitě chráněni proti vyvíjejícím se hrozbám.“

„Jsme nesmírně rádi, že můžeme F-Secure SENSE nabídnout také zákazníkům a partnerům v České republice“ říká obchodní ředitel David Hloušek. „Mnozí naši partneři se již delší dobu zabývají prodejem zařízení IoT pro chytrou domácnost a se sílícími hrozbami kybernetických útoků na tato zařízení vyplňujeme na trhu mezeru. Kombinací oceňované ochrany koncových bodů, síťového zabezpečení a zabezpečeného routeru odolného proti hackingu, což je vlastnost, kterou mnoho tradičních Wi-Fi routerů postrádá, poskytuje SENSE jedinečné elegantní řešení, jež přináší ochranu, která většině propojených domácností při dnešním rychlém rozvoji IoT chybí.“

Cena a dostupnost

F-Secure SENSE je dostupný na stránkách myfsecure.cz a u partnerů Alza.cz a Czc.cz. Zahrnuje hardware i software, stejně jako 12měsíční předplatné služeb za 5299 Kč. Měsíční předplatné je možné obnovit za 249 Kč a 12měsíční předplatné za 1999 Kč. Uvedené ceny jsou včetně 21% DPH.

*Zdroj: Tisková zpráva společnosti Gartner, “Gartner Says 8.4 Billion Connected „Things“ Will Be in Use in 2017”, 7. února 2017. http://www.gartner.com/newsroom/id/3598917

**Správa sítě a prvky zabezpečení se liší podle platformy.

O společnosti AGORA DMT

Je česká obchodní společnost, která byla založena v roce 1997 šesti akcionáři pod názvem AGORA plus. Spolu s dalšími společnostmi týchž majitelů, slovenskou AGORA plus a českými AGORA plus a AGORA development tvoří skupinu firem zabývajících se obchodním zastupováním světových výrobců a poskytováním služeb a poradenství v oblasti IT, distribuce a logistiky. Prostřednictvím sesterské firmy působí i na slovenském trhu. V produktovém portfoliu společnosti AGORA DMT naleznete produkty značek:
F-Secure, Honeywell, Vanguard, Aputure, Nicopure, Danfoss, NextDrive, Papaler, Revogi, Mishiko a mnoho dalších.

http://agora.cz/ | myfsecure.cz | facebook.com/myfsecure

O společnosti F-Secure

Díky nepřekonatelným zkušenostem v oblasti ochrany koncových bodů, detekce a odezvy chrání F-Secure podniky i spotřebitele proti všem hrozbám, od pokročilých kybernetických útoků a úniků dat po napadení ransomwarem. Bezpečnostní experti společnosti F-Secure se podíleli na větším množství vyšetřování evropských počítačových trestných činů než jakákoli jiná firma na trhu a její produkty jsou prodávány po celém světě prostřednictvím více než 200 operátorů širokopásmových a mobilních sítí a tisíců dalších prodejců.

f-secure.com | twitter.com/fsecure | facebook.com/f-secure