Online marketing Gumotexu nově zastřeší PROFICIO

Brněnská agentura PROFICIO vyhrála výběrové řízení na online aktivity společnosti Gumotex. Zastřeší tak její SEO optimalizaci, PPC kampaně, správu ve vyhledávačích zboží a sociálních sítích v rámci ČR, Francie a Německa. Gumárenská společnost není jediným novým klientem agentury – spolupráci zahájí PROFICIO také s firmami Comfor, Jetsurf a postará se o propagaci turistického portálu GoToBrno.

Výběrového řízení o online služby společnosti Gumotex se zúčastnilo celkem 5 agentur, které firma oslovila na základě doporučení. PROFICIO se od ostatních agentur odlišilo prací s klientem. Líbí se nám jejich online reporting, fakturace na základě Togglu, kreativa a reference. V jistém ohledu sehrálo roli také místo působení, vysvětlila důvody pro zvolení brněnské agentury Lucie Kadlecová z Gumotexu.

PROFICIO bude Gumotexu zajišťovat kompletní online servis. Největší část naší práce připadne na výkonnostní a display kampaně. Pod drobnohled si vezmeme také web z hlediska UX a SEO, kde počítáme s dlouhodobější strategií, upřesnil ředitel agentury Petr Halík, který bude v projektu působit jako odborný supervisor. PROFICIO se postará také o správu sociálních sítích Gumotexu a vylepší pozice v rámci vyhledávačů zboží.

Gumotex není jedinou společnosti z jihomoravského kraje, se kterou PROFICIO zahájí spolupráci. Nově pomůže propagovat také město Brno jako turistickou destinaci ve spolupráci s TIC Brno. Podpora se bude týkat zejména portálu GoToBrno. O online marketing se agentura postará také jihomoravskému startupu Jetsurf, kterému zastřeší propagaci zejména v USA. Novým klientem PROFICIA je nově také společnost Comfor, která prodává elektroniku po celé České republice.

O agentuře PROFICIO

PROFICIO je digitální agentura, která vznikla v Brně v roce 2013. Ze začátku se zaměřovala

jen na výkonnostní kampaně, dnes v digitálu zajišťuje full service – od UX a zvyšování

výkonnosti webu přes PPC, display reklamu, SEO až po správu facebookových profilů a

kreativní kampaně. Mezi její klienty patří YTONG, VELUX, HT dveře, Student Agency, Pneuboss,

Uni Hobby nebo SportObchod.

O společnosti Gumotex

Na mezinárodním trhu s gumárenskými výrobky a technickými pěnami působí společnost Gumotex už více než 65 let. Kromě výroby se zaměřuje také na vývoj a zdokonalování materiálů. Výrobky Gumotexu nacházejí uplatnění v automobilovém průmyslu, v oblasti outdoorového vybavení (čluny, neoprény) i v záchrannářském odvětví (speciální produkty jako nafukovací stany, protipovodňové zábrany apod.).