Cesty s přáteli jsou teď mnohem snazší díky možnosti rozdělit si platbu mezi sebou

Cestování s přáteli bývá nezapomenutelné dobrodružství, na které rádi vzpomínáme. Když ale přijde na placení účtů, je to věc jiná. Než se rozhodne, kdo co zaplatí a jak se mezi sebou vyrovnáte za každou útratu, nadšení z výletu opadá. Airbnb se proto rozhodlo společné cestování usnadnit. Jako první poskytovatel ubytovacích služeb zavadí jednoduché platby, které cestovatelům po celém světě umožní se o platbu za výlet spravedlivě rozdělit.

V roce 2016 se Brian Chesky ptal zákazníků, s jakou novinkou by podle nich mělo Airbnb příští rok přijít. Nejčastější odpovědí bylo zjednodušení skupinových plateb. Airbnb se proto na přání svých uživatelů pustilo do nové výzvy a zavedlo takzvané dělené platby. Nový prvek testovalo během několika měsíců na 80 000 skupinách, které si vyzkoušely nový způsob platby ve více než 175 zemí světa ve 44 různých měnách.

Tento nástroj nabízí možnost platit odděleně, a proto umožňuje snazší organizaci výletů a usnadňuje cestovatelům vyřizovat všechny platby spojené s rezervacemi. Hosté, kteří využívají Airbnb, tak už nebudou muset řešit finanční dorovnání s přáteli či rodinou po skončení výletu. Princip těchto plateb je jednoduchý – člověk, který organizuje výlet, si vyžádá rezervaci položky umožňující oddělenou platbu a rezervace pak následně čeká na uhrazení. Organizátor akce uhradí pouze svou část, zatímco hostitel drží rezervaci pro celou skupinu. Ostatní ze skupiny mají pak 72 hodin na to, aby přes Airbnb doplatili svou část úhrady.

Reklamy