100 % organizací je obětí mobilních útoků, vyplývá to z průzkumu společnosti Check Point mezi více než 850 společnostmi

Check Point v reakci na nárůst mobilních hrozeb představil vylepšení mobilního bezpečnostního řešení SandBlast Mobile

Praha, 5. prosince 2017 Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), přední světový poskytovatel kyberbezpečnostních řešení, představil výsledky první studie o dopadu mobilních útoků na podnikové prostředí. Studie vychází z dat od více než 850 organizací ze čtyř kontinentů. Výsledky jsou zřejmé: Podniková mobilní prostředí jsou zranitelná a hrozí útoky na obě hlavní mobilní platformy, Android i iOS.

Mobilní hrozby mohou ohrozit jakékoli zařízení a získat libovolný přístup k citlivým datům. V bezpečí před mobilními útoky není nikdo, od finančních společností a výrobních podniků až po vládní organizace.

Z průzkumu například vyplývá, že:

  • 100 % všech organizací zaznamenalo mobilní malwarový útok
  • 54 je průměrný počet mobilních malwarových útoků na jednu organizaci
  • 89 % společností zaznamenalo útok typu man-in-the-middle přes Wi-Fi
  • 75 % organizací mělo v síti v průměru 35 rootovaných nebo jailbroken zařízení

V reakci na výsledky studie představil Check Point vylepšené řešení SandBlast Mobile, přední bezpečnostní řešení, které chrání i před pokročilými mobilními kyberútoky. Technologie Check Point SandBlast Mobile poskytuje nejvyšší úspěšnost zachycení mobilních hrozeb na trhu. Check Point SandBlast Mobile nyní přináší několik nových vylepšení:

  • Detekce pomocí umělé inteligence okamžitě blokuje zero-day malware
  • Blokování cílených SMiShingových útoků na iOS a Android zařízení
  • Nová aplikace, která umožňuje koncovým uživatelům monitorovat a spravovat zabezpečení zařízení

„Útoky na mobilní zařízení překročily v roce 2017 útoky na osobní počítače ve frekvenci i finanční hodnotě a náš report pomáhá tento trend pochopit a vysvětlit,“ říká Petr Kadrmas, Secuity Engineer Eastern Europe ve společnosti Check Point. „Mobilní zařízení jsou pro kyberzločince v podstatě nová zadní vrátka a jsme proto rádi, že můžeme představit vylepšené řešení SandBlast Mobile, které proaktivně chrání organizace i jednotlivé zákazníky.“

V nezávislém testu „2017 Mobile Threat Defense Industry Assessment“ organizace Miercom dosáhl Check Point  nejvyšší úspěšnosti zachycení hrozeb ze všech testovaných výrobců. Check Point upozorňuje, že útoky na mobilní zařízení se posunuly od známého malwaru a zneužití slabin v sítích a operačních systémech k zero-day malwaru, SMS útokům a zneužití Bluetooth zranitelností. V reakci na tyto moderní hrozby nabízí Check Point pro podnikové zákazníky komplexní řešení, které je součástí bezpečnostní architektury Check Point Infinity. Infinity zajišťuje bezpečnost napříč síťovými zařízeními, osobními počítači, cloudem a mobilním světem. Check Point také nabízí řešení pro ochranu spotřebitelů a jednotlivých uživatelů pod značkou ZoneAlarm.

Více informací o nových funkcích a možnostech řešení SandBlast Mobile najdete na stránce: www.checkpoint.com/mobilesecurity

Celý report „Mobile Cyberattacks Impact Every Business“ najdete na stránce: http://pages.checkpoint.com/mobile-impact-report.html

O novém řešení si můžete přečíst více na blogu společnosti Check Point:

http://blog.checkpoint.com/2017/11/17/sandblast-mobile-the-best-mobile-security-solution-just-got-better

O novém průzkumu si můžete přečíst více na blogu společnosti Check Point:

http://blog.checkpoint.com/2017/11/17/new-research-mobile-malware-hits-every-business

Sledujte Check Point online:  
Check Point Blog: http://blog.checkpoint.com/
Twitter: http://www.twitter.com/checkpointsw a www.twitter.com/CheckPointCzech
Facebook: http://www.facebook.com/checkpointsoftware
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/check-point-software-technologies

YouTube: http://www.youtube.com/user/CPGlobal

O společnosti Check Point Software Technologies

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com) je přední poskytovatel kyberbezpečnostních řešení pro vlády a organizace po celém světě. Check Point chrání zákazníky před kyberútoky prostřednictvím unikátních řešení, která nabízí bezkonkurenční úspěšnost zachycení malwaru, ransomwaru a jiných typů útoků. Check Point nabízí víceúrovňovou bezpečnostní architekturu, která chrání podniková cloudová prostředí, sítě i mobilní zařízení, a navíc Check Point poskytuje nejkomplexnější a nejintuitivnější správu zabezpečení. Check Point chrání více než 100 000 organizací všech velikostí.