Český startup Yieldigo posiluje o zkušeného Havlíčka z Makra

Do business development týmu matematického startupu Yieldigo nastupuje od 1. ledna 2018 Milan Havlíček, bývalý vedoucí manažer Revenue oddělení Makro Cash & Carry ČR. Obě strany vnímají tento krok jako strategický nejen vzhledem k blížící se expanzi do zahraničí.

Havlíček zažil z pozice vedoucího manažera Revenue oddělení Makro Cash & Carry ČR více než roční spolupráci se společností Yieldigo, během níž se do této skupiny matematiků, jak sám říká, doslova zamiloval. „Měl jsem možnost pozorovat hmatatelné výsledky optimalizace cen, které jsou v oblasti pricingu jedinečné. Zároveň mě nadchlo snadné připojení Yieldiga ke stávajícímu řešení na tvorbu cen,” říká Havlíček. Dodává, že připojení k týmu Yieldigo vnímá jako přirozenou cestu své kariéry a těší ho možnost být u začátků agilní společnosti s velkým potenciálem.

Milan Havlíček má v oblasti cenotvorby téměř desetileté zkušenosti. Nastavování cen se začal profesně věnovat v Plzeňském Prazdroji. Následovalo angažmá ve švýcarské agrochemické společnosti Syngenta, kde měl na starosti řízení projektů na implementaci pricingových procesů a postupů v různých částech světa, včetně Asie nebo Kanady. „Posílení týmu o Milana Havlíčka vnímám jako zásadní krok pro další rozvoj Yieldiga ve dvou ohledech. Věřím, že nám jeho zkušenosti pomohou s rozvojem firmy i za hranicemi České republiky. V tuto chvíli navíc evidujeme na trhu zájem o další nové funkcionality naší webové aplikace. Jsem přesvědčený, že Milan nám pomůže tyto nové části produktu doslova ušít na míru Pricing a Category manažerům stejně jako Revenue týmům našich maloobchodních zákazníků,” popisuje CEO Yieldiga David Klečka.

Řešení pro retail

Český matematický startup Yieldigo před rokem představil vlastní softwarový produkt na optimalizaci regálových cen maloobchodníků pomocí metod umělé inteligence. Ten funguje jako plugin čili rozšíření k běžným nástrojům na tvorbu cen maloobchodních řetězců a zvyšuje prodejní ziskovost o více než 5 – 13 %.

Společnost do budoucna plánuje zcela změnit přístup retailerů k problémům, při jejichž řešení hraje prim matematika. Skrze svůj inovativní software by jim měla pomáhat mnohem efektivněji než armády analytiků nebo služby drahých konzultačních společností. Partnery a investory Yieldiga jsou Bohemia Venture Capital a Logio Holding.