Dassault Systèmes díky svojí nové obchodní platformě urychlí vývoj průmyslových řešení

Dassault Systèmes oficiálně spouští 3DEXPERIENCE Marketplace. Jde o online platformu pro průmyslové služby a jejich poskytovatele.

  • 50 digitálních výrobců s více než 500 stroji a 30 komponenty, které pocházejí od 600 dodavatelů, pomůže podnikům využít nové způsoby inovace.
  • Prostřednictvím 3DEXPERIENCE Marketplace přináší společnost Dassault Systèmes do průmyslového světa platformu určenou pro obchodování. Ta bude přeneseně fungovat jako skutečné tržiště.

PRAHA/VELIZY-VILLACOUBLAY, Francie  – 6. února 2018 – Společnost Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA) oficiálně uvedla na trh 3DEXPERIENCE Marketplace. Jde o  online ekosystém, prostřednictvím kterého inovátoři budou moci spolupracovat a obchodovat s ostatními odborníky z průmyslových odvětví a s poskytovateli různých služeb.

Online Marketplace je založený na cloud technologiích a slouží jako nová obchodní platforma pro digitální navrhování a průmyslové a výrobní procesy. Tato platforma transformuje průmyslový svět stejným způsobem, jako online trh změnil maloobchod a poskytovatelé logistických služeb přeměnili odvětví dopravy.

Firmy, které potřebují nové poskytovatele výrobních služeb, včetně 3D tisku, či vyžadují specifické komponenty k svým produktům, nebo řídí svůj systém vybraných poskytovatelů služeb a vlastních zdrojů, mají nyní přístup k výrobě na zakázku a službám, které jim pomohou získat velmi specifické součástky. Všechny tyto prvky zjednodušují spolupráci a posouvají zavedené procesy.

Na 3DEXPERIENCE Marketplace se vyskytuje již 50 digitálních výrobců s více než 500 stroji a 30 miliony komponenty od 600 dodavatelů. Jde především o profesionály ve svých oborech. Marketplace jim umožní opakovaně zadat konstrukční a výrobní specifikace a zajistit, že součástka nebo produkt se vyrobí se sníženým rizikem chyb. Marketplace bude také řídit všechny aspekty transakce mezi kupujícím a prodávajícím, jako jsou platby, měny a fakturace, a poskytne záznam o každé transakci za účelem plné dohledatelnosti a transparentnosti.

„Dnešní průmyslový rozvoj se šíří nad rámec digitalizace a umožňuje vstup nových hráčů a vznik řešení, procesů a služeb, které upřednostňují udržitelný proces inovace nad produktivitou,“ řekl Bernard Charlès, místopředseda a generální ředitel Dassault Systèmes. „Na základě platformy 3DEXPERIENCE, která v roce 2012 začala s propagací nového řešení pro podnikání, přeměňuje 3DEXPERIENCE Marketplace dodavatelský řetězec na hodnotový řetězec. Vzniká tak jeden virtuální podnik, který je průkopníkem nového způsobu obchodování a přináší inovaci a hodnoty do průmyslových oborů. Online platformy již změnily maloobchodní, dopravní a pohostinské služby. Připravte se, jelikož další na řadě je průmysl.“  

Více informací o platformě 3DEXPERIENCE, řešení pro 3D navrhování, řešení pro životní cyklus výrobku naleznete zde

###

Dassault Systèmes

Dassault Systèmes – 3DEXPERIENCE Company – poskytuje firmám i jednotlivcům virtuální vizi projektů pro udržitelnou inovaci. Její špičková řešení mění způsob, jímž jsou navrhovány, vyráběny a podporovány nové výrobky. Portfolio nástrojů pro spolupráci, jež společnost nabízí, podporuje sociální inovaci a rozšiřuje možnosti, kterými může virtuální svět zlepšovat svět reálný. Společnost má přes 220 000 klientů ve více než 140 zemích světa a všech průmyslových odvětvích. Více informací najdete na https://www.3ds.com/cz-cz/.