Předprodej Samsungu S9 zahájen. Očekává se vyšší zájem než o předchozí verzi

Dlouho očekávaná novinka pro fanoušky chytrých telefonu je tady. V neděli 25. února byl zahájen předprodej nového modelu Samsung S9. Prodejci předpokládají o 15 procent větší prodeje než v případě předchozí verze S8. Největším tahákem pro uživatele má být fotoaparát s duální clonou a kvalitní stereo reproduktory.

Právě kvalitní fotoaparát má být jedním z důvodů, proč si nový model S9 koupit. Zvládne totiž natáčet ve 4K rozlišení při 60 snímcích za sekundu o rekordní světelnosti až f/1,5. Hlavním lákadlem telefonu je však duální clona, která se dokáže skvěle přizpůsobit světelným podmínkám. V jakékoliv denní době tak vytvoří jasné a ostré snímky.

„Největší předností modelu S9 je vysoce kvalitní fotoaparát a kamera. Výrobce se totiž soustředil na aktuální potřeby uživatelů, kteří v současnosti často komunikují prostřednictvím fotek a videí. Za zmínku stojí například detailně propracovaný Super slo-mo režim, který dokáže sám detekovat pohyb a poté automaticky spustit zpomalený záznam,“ popisuje mluvčí sítě Euronics Lenka Mastešová.

Nový model je dostupný ve dvou verzích

Telefon obsahuje operační systém Android 8 Oreo, o výkon se stará nejnovější procesor Exynos 9810. Náročným uživatelům nabízí vysoce kvalitní reproduktory, které podporují prostorový zvuk Dolby Atmos. Samozřejmostí je pak displej s QHD rozlišením. Oproti svému předchůdci nabízí model S9 čtečku otisků prstů nově pod zadním fotoaparátem.

Samsung S9 je v předprodeji k dostání ve dvou variantách. Model je možné objednat v 64 GB a 256 GB verzi. K dispozici je již od 21 990 korun. Kromě modelu S9 nabízí Samsung také větší verzi telefonu S9+, která je k dostání již od 24 490 korun.

Prodej obou modelů bude zahájen již 16. března, verze s pamětí 256 GB budou dostupné o týden později. Vzhledem k tomu, že si značka Samsung dlouhodobě drží silné postavení na českém trhu, očekává o nové modely velký zájem.

„Modely S9 i S9+ přináší mnoho technologických inovací. Předpokládáme, že zájem o ně bude asi o 15 procent větší než v případě předchozí verze S8. Model S9 nabízí oproti svému předchůdci mnoho technologických vychytávek, základní cena je však stejná jako v případě modelu S8, když byl uvedený na trh,“ říká produktový manažer Kasa.cz Petr Štursa.

 

Reklamy