Žebříček nejbohatších Čechů v E15

Redakce E15 spouští nový projekt Miliardáři 2018. Průběžně aktualizovaný a doplňovaný žebříček nejbohatších Čechů včetně profilů bude dostupný předplatitelům placeného obsahu E15Premium.cz. Projekt Miliardáři 2018 se neomezuje jen na web E15Premium, E15 připravuje i tištěný speciál a event.

Třicet nejbohatších Čechů vlastní majetek v hodnotě jednoho bilionu korun.  Z toho cca čtyřicet procent ovládají jen dva miliardáři. Mezi třicítkou největších boháčů je jediná žena – Mária Blašková, dědička podílu v ocelářském impériu Moravia Steel / Třinecké železárny. Nejmladším miliardářem je Aleš Zavoral z Alzy.

Toto vše vyplývá z žebříčku nejbohatších Čechů Miliardáři 2018, který dnes vydává deník E15. Model pro výpočet žebříčku vytvořil a realizuje Vladan Gallistl, jeden z předních tuzemských byznysových novinářů, který dříve počítal seznam i pro jiná média. „Seznamy nejbohatších lidí vznikají po celém světě. V poslední době je z nich patrné, že se struktura boháčů mění, když se nahoru derou lidé z technologických firem. Stejný trend je viditelný rovněž v České republice a na Slovensku,“ uvádí Vladan Gallistl. Naopak podle něj postupně klesá zastoupení byznysmenů, kteří se spoléhali jen na přerozdělování majetku v divokých devadesátých letech.

Jedná se o širší, celoroční aktivitu. Už počátkem roku jsme odstartovali publikování videoprofilů nejbohatších Čechů, což bude během celého roku pokračovat. Celý projekt vyvrcholí letos v listopadu, kdy v rámci řady magazínů E15 Premium vyjde tištěný speciál Miliardáři 2018,“ přibližuje šéfredaktorka E15 Tereza Zavadilová.

Vydání magazínu bude provázet společenská akce se křtem. Redakce E15Premium.cz počítá také s publikováním zahraničních přehledů nejbohatších podnikatelů.  Generálním partnerem projektu Miliardáři 2018 je advokátní kancelář HH & Partners.

Deník E15 poskytuje čtenářům bezplatně především byznysové zpravodajství v tištěném deníku E15 a na webu e15.cz. Značka E15 Premium zahrnuje placený obsah na webu E15Premium.cz, odborné magazíny se stejným názvem, eventy a konference.

CN Invest a.s. je společnost se širokým portfoliem printových a online titulů, které sahá od ekonomického deníku E15 přes lifestylové a ženské tituly, jako jsou Maminka, Dieta, Moje psychologie, až k dětským časopisům Mateřídouška a Sluníčko. Velmi výrazně je společnost zastoupena také v segmentu nových technologií, kde provozuje mimo jiné webové stránky Živě.cz a MobilMania.cz.

Reklamy