#blueberryMeetUp- Three iOS related talks

Blueberry uvede další  pokračování seriálu #blueberryMeetUpů, tentokrát na téma Three iOS related talks. Michal Mondík, David Lenský a Jozef Matúš představí v samostatných blocích interakci mezi React Native a iOS, přiblíží Coordinator pattern a použití metaprogramování. #blueberryMeetUp, který se uskuteční 14. 5. 2018 v 19.00 hodin v kancelářích Blueberry, je určen především pro iOS vývojáře a React Native nadšence.

V pořadí již druhého #blueberryMeetUpu roku 2018 se chopí vývojáři z mobilního týmu. Michal Mondík, David Lenský a Jozef Matúš postaví mosty mezi iOS nativním kódem a React Native, předvedou použití knihovny RxFlow v Coordinator patternu a ukáží, jak se vyhnout psaní nudného a repetitivního kódu pomocí metaprogramování.

Cílem tohoto #blueberryMeetUp je především sdílet zkušenosti a znalosti, které vývojáři z mobilního týmu nasbírali při své praxi. Z tohoto důvodu jsou jednotlivé bloky nazvané Bridging React Native to iOS, Controlling your flow a Metaprogramming in Swift vhodné pro pokročilejší iOS vývojáře a React Native nadšence.

Událost je zdarma a určená široké veřejnosti. Počet míst je ovšem značně omezen, proto je nutná rezervace skrz Evenbrite. Na #blueberryMeetUp nebude ani tentokrát chybět catering a hosty oblíbená afterparty.

#blueberryMeetUp Three iOS related talks se uskuteční ve smíchovské kanceláři Blueberry 14. 5. 2018 v 19.00 hod.

Více informací k události

Harmonogram

18.30 – 19.00 – Registrace
19.00 – 19.20 – Michal Mondík – Bridging React Native to iOS
19:20 – 19:35 – Pizza break
19.40 – 20.00 – David Lenský – Controlling your flow
20.00 – 20.20 – Jozef Matúš – Metaprogramming in Swift

Popisky jednotlivých bloků

Michal Mondík – Bridging React Native to iOS
Mobile developer Michal se podělí o své radosti a strasti při práci s React Native a ukáže, jak se píše bridge mezi iOS native kódem a React Native.

David Lenský – Controlling your flow 
David, iOS developer, bude mluvit o využití Coordinator patternu v Rx aplikacích a jeho výhodách a nevýhodách oproti jiným přístupům. Dále předvede knihovnu RxFlow a jak ji rychle a bezproblémově nasadit do vlastní aplikace.

Jozef Matúš – Metaprogramming in Swift
Jozef aka Joe, Mobile Tech Lead, ukáže způsob, jak se vyhnout psaní nudného a repetitivního kódu pomocí metaprogramování. I když, již v nové verzi Swiftu není problém s „Hashable“ a „Equatable“, má i přes to svá další využití, které vám Joe předvede.