Nový nástroj od Google Adwords pro vytváření reportů

Společnost Google nedávno obohatila službu Adwords o nový nástroj, jenž má uživatelům a především inzerentům zjednodušit vytváření přehledů PPC kampaní. Na novinku se více podívala agentura LCG New Media.

Nový nástroj je zatím pouze v beta verzi a bude určitě dále vylepšován. Již nyní je ale jasné, že se jedná o velkého pomocníka, který inzerentům ulehčí práci s vytvářením reportů. Nástroj se integruje přímo do Google Sheets jako bezplatný doplněk a umožňuje inzerentům vytvářet přehledy založené na datech AdWords z jednoho nebo více účtů (pokud se přihlásíte pomocí MCC účtu).

Po jeho integraci mohou inzerenti přizpůsobit přehledy výběrem sloupců, které chtějí do reportu zahrnout, což jim umožňuje zobrazovat pouze ty údaje, které jsou pro ně důležité. Filtry AdWords lze využít k zúžení rozsahu údajů přehledů. Po vyplnění více než jednoho přehledu může nástroj zobrazit přehled všech již vytvořených reportů.

Na následujících obrázcích naleznete několik příkladů uživatelského rozhraní:

Jelikož je nástroj připojen ke službě AdWords, lze aktualizovat stávající přehledy nejnovějšími daty. Pokud tedy inzerent vytváří každý měsíc přehledy s použitím stejných datových segmentů, může jednoduše duplikovat report z minulého měsíce a aktualizovat jej pomocí nejčerstvějších dat.

Přehledy lze také jednoduše sdílet s ostatními uživateli pomocí stávajících funkcí Google Sheets.


O LCG NEW MEDIA:

LCG New Media je fullservisová digitální agentura specializující se na brandovo-výkonnostní kampaně. Zaměřujeme se na vytváření strategií fungování značek a společností v digitálním prostředí. Navrhujeme unikátní ekosystémy pro společnosti na míru ať už prodejní, brandové nebo v rámci reputation managementu. Specializujeme se na propojování akvizičních kanálů a budování značky skrze sociální sítě a influencer marketingu. Jsme partnerem Google a Facebook. Pro naše klienty řídíme kampaně na území Evropy, Ruska a US. Propojujeme online a offline strategie pro dosažení maximálních výsledků. Více informací na www.lcgnewmedia.cz/.

Reklamy