Společnost Tech Data zahajuje prodej produktů Avast v České republice

Praha, 2. srpna, 2018 – Společnost Tech Data dnes oznámila, že k 5. 6. 2018 podepsala distribuční smlouvu s českou nadnárodní společností Avast Software, jedním z největších poskytovatelů antivirových zabezpečení na světě. Podepsáním smlouvy s oficiální platností od 1. 8. 2018 se Tech Data stává autorizovaným distributorem komerčních security produktů Avast a AVG.

Česká společnost Avast Software s historií sahající až do roku 1988 je výrobcem jednoho z nejdůvěryhodnějších PC a mobilních bezpečnostních řešení na světě, Avast Antivirus, který chrání více než 230 milionů zařízení po celém světě. Společnost Avast  oznámila v roce 2016 akvizici konkurenční společnosti českého původu AVG Technologies a tím se stala gigantem v oblasti antivirových softwarů. Společnost Tech Data tak bude nabízet produkty jak společnosti Avast, tak její dceřiné společnosti AVG Technologies.

„Jsme velmi potěšeni tím, že máme možnost navázat spolupráci s českou firmou, která je zároveň významným hráčem na světovém poli. To je v českém prostředí skutečně výjimečné,“ uvedl Martin Madár, ředitel Tech Data pro oblast softwaru v zemích východní Evropy

„Tech Data je předním distributorem na trhu a máme radost, že díky spolupráci budou naše produkty na trhu dostupnějšími. Jsou to skvělé zprávy hlavně pro resellery, kteří budou nyní mít po boku silného a profesionálního partnera, který bude podporovat jejich prodeje našich bezpečnostních řešení,“ řekl Pete Turner, senior viceprezident pro prodej a marketing spotřebitelských produktů v Avastu.

„Uzavřením kontraktu se rozšířilo a posílilo portfolio společnosti Tech Data v oblasti digitální distribuce ESD o dalšího velkého vendora, což je jednoznačným přínosem pro nás a naše partnery,“ řekl Michal Nemček, product manager zodpovědný za řešení Avast a AVG. „Budeme schopni rychleji reagovat na požadavky partnerů a dodávat jim ten nejvhodnější software dle jejich zvoleného řešení ESD,“ dodává Nemček. Mezi komerční security produkty, které bude Tech Data nabízet, se řadí například AVG Internet Security, Avast Internet Security, či Avast Mobile Security.

O společnosti Tech Data

Společnost Tech Data spojuje svět prostřednictvím technologií. Naše kompletní portfolio produktů, služeb a řešení, vysoce specializovaných dovedností a odbornosti v oblasti technologií nové generace umožňuje našim partnerům přinášet na trh produkty a řešení, které svět potřebuje k tomu, aby se mohl spojit, růst a rozvíjet se. Společnost Tech Data se umístila na 83. místě v seznamu Fortune 500® a již podeváté v řadě byla označena za jednu z „nejobdivovanějších společností na světě“. Další informace najdete na webových stránkách www.techdata.com. Můžete nás také sledovat na Twitteru, LinkedIn a na Facebooku.

O společnosti Avast

Avast je globální lídr v oblasti digitálního zabezpečení. Svým více než 400 milionům uživatelů po celém světě nabízí produkty pod značkami Avast a AVG, které je chrání před hrozbami na internetu a přibývajícími hrozbami v prostředí Internetu věcí (IoT). Naše síť detekce hrozeb je jednou z nejpokročilejších na světě a díky technologiím strojového učení a umělé inteligence dokáže okamžitě zjišťovat a zastavovat útočící hrozby. Bezpečnostní produkty Avastu pro mobilní zařízení, počítače s Windows a Macy se umístily na předních místech různých žebříčků a získaly certifikace od institucí jako VB100, AV-Comparatives, AV-Test, OPSWAT, ICSA Labs, West Coast Labs a dalších. Navštivte www.avast.com.