Česko Slovenský start-up Virtooal.com, který se zabývá využitím rozšířené reality (AR) v e-commerce, získal nového investora.

Vít Endler a Ondřej Bagin získali investici od české softwarové společnosti CS Development.

Virtooal.com, společnost, která vytváří pro e-shopy virtuální zrcadlo a virtuální zkušební kabinku, získala investici výměnou za minoritní podíl. Hodnota společnosti tak byla oceněna na více jak 1 mil EUR.

Před rokem investoval do Slovenského startupu Vít Endler (ex MALL),  nyní Virtooal.com přibral mezi investory společnost CS Development.

Pro další rozvoj produktu jsme na konci roku 2017 začali hledat dalšího investora, který nám pomůže posunout náš produkt výrazně dál a pomůže nám ho rozšířit v mezinárodním měřítku. Veškeré získané peníze nyní použijeme na další vývoj produktu, marketing a rozšíření distribučního modelu.

Několik předchozích měsíců jsme pracovali na vytvoření standardní struktury společnosti, technickém vylepšení produktu a strategii pro následující 3 roky. Aktuálně máme solidní základ a jasnou vizi kam chceme virtooal.com směřovat.

Vytvořili jsme 4 základní segmenty na které se zaměřujeme. Pod umbrelou virtuálního zrcadla, máme segmenty zaměřené na e-shopy prodávající brýle, šperky a kosmetiku. Pro každý z těchto segmentů máme hotový produkt a reálné platící zákazníky z celého světa. Dále pracujeme na 4 segmentu kompletní virtuální zkušební kabinky.

Na polském trhu aktuálně testujeme využití virtooal.com jako reklamní platformy pro obsahové weby.

Dnes máme okolo 50 platících zákazníků a necelou tisícovku ve free verzi. Cílem do konce roku, je pokořit hranici 100 zákazníků se subscription a příští rok chceme tento počet zněkolikanásobit.

Společnost CS development má dlouholeté zkušenosti ve vývoji software a s prací na velkých IT projektech. Do našeho projektu tak přináší nejen finanční zabezpečení, ale také vývojové kapacity a 25 let zkušeností z IT businessu.

CS development získává ve společnosti minoritní podíl. Valuace nyní neřešíme, pro nás je priorita vytvářet co nejlepší produkt, který posune e-commerce nakupování kosmetiky a fashion.

Říká Vít Endler co-owner Virtooal.com

Máme zkušenosti z vývoje velkých robusních IT systémů, pro velké korporace. Vstup do virtooal.com je pro nás nová zkušenost, ale obecně máme ambice právě do takovýchto projektů vstupovat a poskytnout jim kromě peněz i zázemí a naše zkušenosti.

U virtooal.com vidíme světový potenciál a také nadšený a zkušený tým. Ondřej Bagin a Petr Soos, původní zakladatelé projektu v sobě snoubí obchod a IT vývoj, Vít Endler přináší ohromnou zkušenost z oblasti e-commerce a řízení mezinárodní firmy. Spolu tvoří tým, kterému věříme a proto jsme investici zrealizovali.

Říká Jan Suchomel CEO CS Development

CS Development je ryze česká softwarová společnost s 25 letou historií vytvářející řešení v oblasti bezpečnosti dokumentů a document workflow. V posledních letech portuje svá řešení i na mobilní zařízení a další internetové platformy. V této souvislosti začala poskytovat ve své centrále na Praze 2 zdroje a zázemí pro nadějné start-up projekty v oblasti IT.

Kontakt: info@csdevelopment.cz, http://www.csdevelopment.cz

Původní plán byl přestěhovat firmu do Prahy, ale nakonec jsem plán změnili a budeme vytvářet mezinárodní pracovní prostředí a to zejména kvůli aktuálnímu nedostatku IT vývojářů v Čechách. Vývojový tým budeme částečně vytvářet z našich vlastních lidí a částečně budeme práci zadávat externím vývojářům, kteří mohou sedět různě po světe.

Obchodně je naší prioritou vytvořit distribuční síť, která nám pomůže rozšířit náš produkt do světa.  Zároveň se soustředíme na to mít náš plug in na všech e-commerce platformách typu Shopify, Magento.

Říká Ondřej Bagin zakladatel projektu a CEO virtooal.com.

Reklamy