Společnost ESSOX zvýšila v pololetí objem nově poskytnutých úvěrů o 22 %

České Budějovice, 4. září 2018¨- Během prvního pololetí letošního roku uzavřela společnost ESSOX více než 40 tisíc smluv v celkovém objemu financované částky přes 4 miliardy korun. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku tak vzrostl objem nově poskytnutých úvěrů o 22 %. Největší podíl z celkového objemu zaujímá segment financování automobilů s celkově profinancovanou částkou 2,5 miliardy.

Celkově profinancoval ESSOX nákup 11 453 motorových vozidel (meziročně o 17 % více než v 1. pololetí 2017). Z toho prostřednictvím značkového financování vozů Peugeot a Citroën bylo profinancováno 3 330 motorových vozidel v celkovém objemu více než 727 mil korun (meziročně objem + 23 %). Nejoblíbenějším vozidlem, které se společností ESSOX klienti nejčastěji financovali, byl Citroen Berlingo a Peugot 2008.

Z hlediska objemu financování je první pololetí letošního roku nejúspěšnějším v naší historii. Očekáváme, že tento trend bude pokračovat i ve druhé polovině tohoto roku, a to ve všech našich produktových řadách,“ uvedla Jana Hanušová, generální ředitelka společnosti ESSOX.

ESSOX potvrdil roli silného hráče také v oblasti financování motocyklů. V prvním pololetí uzavřel 1 206 smluv v celkovém objemu 106 mil. Kč (meziročně + 13 %). Nárůst jsme zaznamenali i v prodeji značkového financování motocyklů Kawasaki. V čele žebříčku popularity nových motorek financovaných společností ESSOX vede jednoznačně nejúspěšnější „naháč“ Kawasaki Z900.

Držitelé kreditních karet ESSOX uskutečnili v prvním půl roce 2018 transakce v celkovém objemu 843 miliónu Kč (meziročně + 35 %).  

Společnosti ESSOX navázala v prvním pololetí 2018 na mnohaleté zkušenosti s financováním energeticky úsporných projektů a připravila nové produkty v oblasti podpory elektromobility. Pro klienty z řad občanů i podnikatelů připravila produkty financování projektů fotovoltaických elektráren, elektromobilů, dobíjecích stanic, ale i elektrokol a motocyklů na elektrický pohon.

ESSOX patří dlouhodobě mezi lídry v oblasti financování automobilů. Máme proto jedinečný potenciál přispět k přeměně vozového parku v ČR tak, aby dopady automobilové dopravy byly co nejnižší,“ doplnila Jana Hanušová, generální ředitelka společnosti ESSOX, která má vizi využití elektromobilu jako druhého auta v rodině. „Elektromobil je ideálním dopravním prostředkem pro jízdy v okolí bydliště, kde vystačí kapacity baterií automobilů a zároveň je lze dobíjet zelenou energií z vlastních fotovoltaických panelů,“ upřesňuje současné zaměření firmy na elektromobilitu Jana Hanušová.

O společnosti ESSOX:

ESSOX patří mezi nejvýznamnější nebankovní poskytovatele finančních služeb v České republice. Je významnou součástí skupiny Komerční banky a patří také do mezinárodní finanční skupiny Société Générale. Je specialistou na podporu prodeje nových i ojetých vozů pod značkou ESSOX i poskytovatelem značkového financování pro automobily značek Peugeot, Citroën a DS. Nabízí produkty v oblasti úvěru a finančního leasingu soukromým osobám, podnikatelům a firmám.

Důležitou hodnotou společnosti ESSOX je poskytování odpovědného financování – společnost je zakládajícím členem sdružení SOLUS i významným členem České leasingové a finanční asociace.  Více informací naleznete na www.essox.cz.