Krsek s Rubešem investovali do chatbotů Feedyou

Praha 10. 10. 2018 – Investiční fond BVC ze skupiny BHM miliardáře Tomáše Krska dokončil v minulém týdnu investici do startupu Feedyou, který poskytuje firmám chytré komunikační chatboty. Investice pomůže Feedyou v expanzi do Německa a na další trhy. Chatboty od Feedyou dnes využívají například ČEZ, ŠKODA AUTO, Continental nebo Lufthansa InTouch.

2018-10-10 14_23_24-Feedyou _ Chatboti pro HR.png

Tomáš Krsek k investici říká: „Do Feedyou investujeme, protože vidíme jasné přínosy použití chatbotů v businessu. A to jak v nových odvětvích, tak i v komunikaci tradičních korporací. Firmy musí hledat způsoby, jak se dostat blíž k uchazečům, zaměstnancům i zákazníkům na platformách, kde jsou zvyklí komunikovat.“

„O použití chatbotů ve firmách se mluví již dlouho. Feedyou je jediný startup na středoevropské scéně, který nad touto technologií vytvořil škálovatelný produkt s prokazatelnou přidanou hodnotou ve firemní komunikaci. Díky tomu a neuvěřitelné dynamice zakladatelů i celého týmu se mu daří růst o desítky procent měsíčně. Naší investicí chceme podpořit tento růst a pomoci Feedyou obchodně do zahraničí,“ říká Přemysl Rubeš, spolumajitel a šéf BVC.

Feedyou je česká firma specializující se na vývoj chatbotů na klíč. Mezi její zákazníky patří ČEZ, Knorr-Bremse, Continental, Jablotron, Lufthansa InTouch či ŠKODA AUTO. Na rozdíl od jiných firem nedodává Feedyou pouze technické řešení, ale učí chatbota skutečně komunikovat. Firmy využívají chytré chatboty Feedyou pro HR, Customer Service, Sales nebo edukaci. V letošním roce získala společnost první místo v Internet Effectivenes Award v kategorii výrobců a průmyslových firem.

„Klíčovým přínosem BVC je pro nás schopnost jejich týmu dostat nás k velkým mezinárodním značkám a pomoci nám na nových trzích. Feedyou je ekonomicky soběstačná firma, takže tato investice směřuje čistě do nových příležitostí a zrychlení našeho růstu. BVC je jedinečný zejména tím, že jejich lidé mají zkušenosti s investicemi a řízením obchodu v průmyslu i ve startupech, a to jak v České republice, tak v zahraničí,“ dodává Vojtěch Dlouhý, spoluzakladatel a Commercial Director Feedyou.

O BVC

BVC je český venture kapitálový fond patřící do skupiny BHM Tomáše Krska. Vede jej matematik a podnikatel Přemysl Rubeš. Fond investuje do technologických startupů v České republice, na Slovensku i v zahraničí. Zaměřuje se převážně na seedové investice v hodnotě od 10 milionů korun. V portfoliu BVC je vedle Feedyou také nástroj pro AI cenotvorbu Yieldigo, domácí automatizace Domotron, firma SimpleWay, která nabízí audio-informační řešení pro letiště po celém světě, dále pak mobilní fintech platforma CoolTicket nebo IoT systém pro velké stavební projekty IoTrek.

O Feedyou

Feedyou je česká firma specializující se na vývoj chatbotů na klíč se sídlem v Pardubicích. Mezi její zákazníky patří ČEZ, Knorr-Bremse, Hypoteční banka, Jablotron, Fincentrum, Lufthansa InTouch, LINET, Continental či ŠKODA AUTO. Na rozdíl od jiných nedodává Feedyou pouze technické řešení, ale naučí chatbota skutečně komunikovat. Díky letitým zkušenostem s jejich programováním a sběru dat jsou schopni nasadit funkčního chatbota do jednoho měsíce. Například jejich HR chatbot automaticky komunikuje a ihned odpovídá třeba i přes víkendy. Kromě náboru zvládá také odepisovat stávajícím zaměstnancům na dotazy nebo usnadňuje orientaci ve firemních benefitech. Šetří tak HR lidem administrativu a čas, který mohou využít efektivněji. Feedyou dnes kromě oblasti HR vyvíjí také chatboty pro Customer Service, Sales nebo edukaci. Své systémy staví na prověřených technologiích Microsoft Bot Framework a provozuje na cloudu Microsoft Azure.