FUJIFILM FESTIVAL – kompletní program, otázky a odpovědi a 8 největších důvodů, proč vyrazit do Ostravice

Praha, 18. října 2018 – Fujifilm Europe GmbH Česká republika přináší kompletní seznam přednášek a workshopů prvního ročníku FUJIFILM FESTIVAL, který začne už příští týden – 25. října – v areálu Golf & Ski resort Ostravice. Ve čtyřech dnech se návštěvníkům v celkem 49 workshopech a přednáškách představí 21 FUJIFILM fotografů z České republiky, Slovenska, Polska a Rakouska. Fujifilm zároveň zveřejňuje oficiální odpovědi na nejčastější otázky návštěvníků festivalu.

První ročník fotografického festivalu FUJIFILM FESTIVAL už je doslova za dveřmi a my vám proto přinášíme odpovědi na nejčastější otázky a také 8 důvodů, proč stojí za to vyrazit příští týden do Ostravice v srdci Beskyd a užít si 4 dny plné skvělých workshopů a přednášek.

 

  • V ceně festivalové vstupenky nemáte jen vstup na festival

 

V ceně festivalové vstupenky máte zdarma všechny přednášky, promítání a besedy, každodenní coffee break, kde se budete moct potkat s X-Photographers nebo čtvrteční all-inclusive welcome party.

 

  • Tolik X-Photographers na jednom místě jste ještě pravděpodobně neměli možnost vidět

 

Kromě téměř kompletního zastoupení českých FUJIFILM fotografů a X-Photographers (Michal Krause, Jiří Růžek, Radek Kalhous, Vojta Hurych, David Gaberle, Tereza Linhartová, Josef Šulc, Pavel Rybníček, Jakub Cejpek, Zara Wildmoons, Pavel Vávra, Marcel Konečný, Petr Hajn) si na FUJIFILM FESTIVALU užijete i přednášky fotografů ze Slovenska (Martin Farkaš, Lukáš Trefilík, Martin Kopec), Polska (Jacek Bonecki, Tomiek Tomkowiak, Szymon Szceśniak) a Rakouska (Michael Schnabl).

 

  • Chtěli jste si vyzkoušet cokoliv z Fujifilm techniky? V Ostravici máte jedinečnou možnost.

 

Nezáleží na tom, jestli vás zajímá nově představený FUJIFILM X-T3, středoformátový systém GFX, obrovský objektiv XF200mmF2 nebo třeba profesionální filmové MKX objektivy. Veškerou FUJIFILM techniku budete mít v Ostravici nejen k vyzkoušení, ale také k zapůjčení. Kromě ní budete mít k dispozici také fotografickou techniku od značek Godox, Gitzo, Hoya a dalších.

 

  • Užijete si krásné prostředí podzimních Beskyd

 

Podzim je rozhodně nejkrásnějším a nejbarevnějším obdobím v Beskydech. Ano, 4 hodiny cesty z Prahy nejsou úplně málo, ale věřte, že až dorazíte do Ostravice, pochopíte, proč jsme FUJIFILM FESTIVAL udělali právě tam.

 

  • Neopakovatelná cena workshopů

 

Jeden workshop na FUJIFILM FESTIVALU stojí 490 Kč. Jedná se o speciální dotovanou cenu, za kterou tyto workshopy není možné normálně zakoupit.

 

  • Potkáte se s FUJIFILM komunitou nejen z Česka, ale i ze Slovenska nebo Polska

 

Všichni vědí, že FUJIFILM není jen o technice nebo hezkých barvách, ale hlavně o jeho nenahraditelné komunitě, kterou nejen v Česku, ale i ve zbytku světa FUJIFILM má. A tato komunita bude od 25. do 28. října mít své srdce právě v Ostravici.  

 

  • Získejte slevu na FUJIFILM techniku

 

Každý návštěvník FUJIFILM FESTIVALU získá na místě možnost zakoupit techniku FUJIFILM s 15% slevou. Pro nerozhodné máme připravenou 10% slevu v průběhu celého listopadu.

 

  • Speciální kolekce festivalového oblečení

 

Speciálně pro FUJIFILM FESTIVAL jsme připravili omezenou kolekci festivalového oblečení. Na místě si tak budete mít možnost zakoupit trička, mikiny nebo čepice s unikátními designy, které nebudou už jindy k dostání.

Otázky a odpovědi

Když chci jít jen na workshop, musím si kupovat i festivalovou vstupenku?

Nemusíte, stačí vám vstup na workshop.  

Je v ceně workshopů nebo festivalové vstupenky i ubytování?

Není, ubytování si musí řešit každý po vlastní, ale Ostravice nabízí přes 2 500 ubytovacích míst. Ubytování najdete například ve FB skupině, na Booking.com nebo třeba na Airbnb.com.

Existuje nějaká hromadná doprava do Ostravice?

Oficiálně nic takového neexistuje. Pro společnou dopravu se doporučujeme spojit s ostatními návštěvníky festivalu skrz Facebook skupinu Fujifilm X-Photographers CZ/SK.

Jak bude řešena doprava na workshopy, které nebudou přímo v Ostravici?

Tuto dopravu řeší FUJIFILM hromadně a zdarma pomocí festivalových aut.

Co dostanu v rámci čtyřdenní festivalové vstupenky?

Vstup na všechny přednášky, promítání a besedy, každodenní coffee break (káva, čaj, nealko, sladké/slané občerstvení), čtvrteční welcome party (nealko, pivo, víno, grilované speciality, saláty, dezerty) a možnost zdarma si zapůjčit FUJIFILM techniku.

Kde se budou konat workshopy a besedy?

Besedy se budou konat vždy v prostorách hotelu Golf & Ski resort Ostravice. Workshopy potom individuálně podle jejich povahy v hotelu a jeho blízkosti, ale také v širokém okolí.

Jak je řešené stravování během festivalu?

V rámci festivalové vstupenky máte každodenní coffee break a čtvrteční welcome party. Kromě těchto událostí bude hotelová restaurace otevřena veřejnosti. Hotelová restaurace nabízí snídaně, obědy i večeře.

Budou workshopy zahraničních fotografů tlumočeny do češtiny?

Ano, u všech workshopů se zahraničními fotografy bude zajištěn překlad do češtiny.

Bude možné si zakoupit vstup na festival až na místě?

Ano, bude to možné, ale komplikované. Doporučujeme všem objednat si vstupenku a zaplatit ji platbou online na internetu nebo převodem. Nedoporučujeme kupovat vstup na workshopy na poslední chvíli, protože jejich kapacita je omezena.

Jak mi bude vstupenka doručena?

Doručení bude online na e-mail v objednávce. Jako způsob dopravy tedy prosím zadejte osobní odběr, vstupenku vám přijde obratem. Stejnou váhu jako vstupenka má zaplacený daňový doklad z FUJIFOTO.cz.

Jak je řešené stravování během festivalu?

V rámci festivalové vstupenky máte každodenní coffee break a čtvrteční welcome party. Kromě těchto událostí bude hotelová restaurace otevřena veřejnosti. Hotelová restaurace nabízí snídaně, obědy i večeře.

Aktuální seznam workshopů a přednášek naleznete ZDE.

Čtyřdenní festivalové vstupenky za 1 499 Kč a vstupenky na jednotlivé workshopy za dotovanou cenu 490 Kč je možné koupit na FUJIFOTO.CZ. V rámci festivalové vstupenky mají návštěvníci možnost absolvovat na festivalu zdarma veškeré nabízené přednášky, promítání a diskuze, zapůjčit si zdarma FUJIFILM techniku, účastnit se každodenního coffee breaku nebo čtvrteční all-inclusive welcome party.