Ostravští řidiči používající Taxify podali kvůli útokům trestní oznámení

Po sérii napadení ze strany ostravských taxikářů se celkem šest řidičů využívajících aplikaci Taxify spojilo a podalo trestní oznámení na neznámého pachatele. Trestní oznámení bylo dnes doručeno na Okresní státní zastupitelství Ostrava.

2018-05-30 17_47_35-Taxify - Jízda na jedno kliknutí

Útoky na řidiče, kteří používají aplikaci Taxify, dosáhly svého vrcholu minulý týden. Řidiči dostávali výhružné SMS zprávy, bylo jim vyhrožováno násilím a některým z nich byla poškozena auta. Podle šéfa Taxify pro Českou republiku a Slovensko Romana Sysla za těmito útoky stojí organizované skupiny taxikářů, kteří se takto snaží vyvolat mezi partnerskými řidiči v Ostravě strach a donutit je, aby nejezdili.

„Podle informací od řidičů jde pravděpodobně o organizované skupiny taxikářů, kteří se s příchodem moderních způsobů přepravy nedokážou vypořádat jinak, než násilím. Tuto agresivitu odsuzujeme. Toto chování je v naší zemi neakceptovatelné. S podáním trestního oznámení jakož i s další právní pomocí v této věci je řidičům k dispozici právník, se kterým Taxify dlouhodobě spolupracuje, aby měli řidiči to nejlepší právní zastoupení. Partnerských řidičů si velmi vážíme, a proto jsme jim tuto možnost nabídli,” říká k případu Roman Sysel.

Trestní oznámení na neznámého pachatele bylo podáno na Okresní státní zastupitelství v Ostravě, odkud si ho převezme policie, která poté případ začne prošetřovat. Vyšetřovatelé si následně předvolají řidiče a vyslechnou jejich výpovědi. Řidiči policii také předají bohatý důkazní materiál, který se skládá z audio a video záznamů a fotografií z jednotlivých incidentů.

O Taxify

Taxify je aplikace propojující řidiče s cestujícími. Vznikla v Talinnu, kde má také sídlo. V současné době působí ve více než 20 zemích v Evropě, na Blízkém východě, v Africe a  Střední Americe. Po celém světě pro Taxify pracuje tým přesahující 200 lidí. Mnozí z nich dříve působili ve firmách typu Skype, TransferWise nebo Google. Nyní je nejrychleji rostoucí aplikací svého druhu v Evropě. V srpnu 2017 Taxify ohlásila uzavření strategického partnerství s platformou Didi Chuxing. Jeho cílem je zvětšení tržního podílu v Evropě a Africe. Aplikace je dostupná pro mobilní zařízení s operačním systémem Android a iOS. Zakladatelem a CEO je Markus Villig.