Taxify se na Slovensku rozšířila do Prešova a Nitry. Cena za jízdu začíná na 85 centech

Po Bratislavě a Košicích mohou od 26. října využívat služby Taxify na Slovensku také obyvatelé Nitry a Prešova. Společnost aktuálně funguje ve čtyřech slovenských městech.

2018-05-30 17_47_35-Taxify - Jízda na jedno kliknutí

“Jsme velmi rádi, že můžeme služby Taxify představit také obyvatelům Nitry a Prešova. Chceme jim nabízet stejné výhody a služby, se kterými Taxify dokázala zaujmout také v Bratislavě a Košicích. Cestující oslovují nižší ceny za jízdu, řidičům se zase zamlouvá možnost větších výdělků, flexibilní pracovní doba a silná podpora ze strany Taxify. Naše působení na Slovensku ukazuje, že Slováci rádi využívají moderní technologie a sdílenou dopravu,” uvádí Roman Sysel, šéf Taxify v České republice a na Slovensku.

Poté, co se společnosti Taxify v nedávné době podařilo třikrát uspět u soudu a obhájila svou činnost, je rozšíření do Nitry a Prešova dalším úspěchem a logickým vyústěním dosavadní práce. Zároveň je to důkaz, že Slováci rádi využívají jiný způsob přepravy po městě. Od pátku 26. října řidiči přijímají objednávky a poskytují zákazníkům takové novinky, jako například dopředu stanovenou cenu jízdy, sledování příjezdu řidiče v reálném čase, sdílení jízdy s přáteli a rodinou, možnost platit prostřednictvím aplikace nebo možnost objednat si Taxify přes Google Mapy.

Kilometr jízdy s Taxify stojí 36 centů a 10 centů se připočítává za minutu jízdy. Minimální cena jízdy je v této chvíli stanovena na 1,7 €. Taxify při startu služby v nových městech nabízí uživatelům až 50% slevy. Po městě se tedy zájemci mohou svézt už za 85 centů.


“Věříme, že se nám start povede a očekávání našich cestujících budou naplněna. Během několika týdnů se nám podařilo vyškolit dostatečné množství řidičů. Jsme tedy schopni vykrýt předpokládanou poptávku po našich službách v Nitře a Prešově. Řidič by měl být schopný zákazníka vyzvednout do pěti minut od objednání. Předpokládáme, že v prvních dnech bude tento čas o něco delší, ale věříme, že v průměru doba čekání nepřesáhne deset minut. Jsme plně připraveni obsloužit cestující, kteří se po městě chtějí přepravovat moderně a v porovnání s minulostí také levněji,” uzavírá Roman Sysel.

O Taxify

Taxify je aplikace propojující řidiče s cestujícími. Vznikla v Talinnu, kde má také sídlo. V současné době působí ve více než 20 zemích v Evropě, na Blízkém východě, v Africe a  Střední Americe. Po celém světě pro Taxify pracuje tým přesahující 200 lidí. Mnozí z nich dříve působili ve firmách typu Skype, TransferWise nebo Google. Nyní je nejrychleji rostoucí aplikací svého druhu v Evropě. V srpnu 2017 Taxify ohlásila uzavření strategického partnerství s platformou Didi Chuxing. Jeho cílem je zvětšení tržního podílu v Evropě a Africe. Aplikace je dostupná pro mobilní zařízení s operačním systémem Android a iOS. Zakladatelem a CEO je Markus Villig.