Tiskárny Canon našly nový domov v dalších neziskovkách

Praha, 1. listopadu 2018 – Společnost Canon pokračuje ve svém projektu Kopírka hledá kancelář, v jehož rámci rozdává použitá kancelářská zařízení neziskovým organizacím, aby mohly dále pomáhat. V letošním letním kole projektu Canon rozdával tiskárny. Svůj nový domov našly například v ostravském Centru pro rodinu a sociální péči nebo v organizaci Pomocné tlapky ze Starého Plzence, která se věnuje výcviku psů pro tělesně postižené. Dále také v Centru D8, jež pomáhá ohroženým rodinám a dětem v Ústeckém i Středočeském kraji, a v Centru Paraple, které už víc než 20 let pomáhá lidem s poškozením míchy.

Nově obdarované dobročinné organizace si tiskárny od Canonu pochvalují již od prvních dnů svého působení. „Tiskárnu využijeme ve prospěch rodin s postiženými dětmi i na našich benefičních akcích,“ říká zástupkyně Centra pro rodinu a sociální péči Lenka Daňková. V Centru Paraple je to zase vítaný pomocník při administrativě.

„Tiskárna bude v permanenci, jak pro dokumentaci zdravotnickou, tedy fyzioterapeutů nebo ošetřovatelů, tak pro dokumentaci sociální – psychologů či sociálních pracovníků. Děkujeme firmě Canon, že jsme jejímu zařízení mohli poskytnout nový domov,“ dodává Jan Dolínek z Centra Paraple.

Canon už v prvním kole tohoto projektu poslal použitá multifunkční zařízení, jež jsou stále ve velmi dobré kondici, čtyřem neziskovým organizacím. Od začátku letošního roku slouží ve Středisku ekologické výchovy Toulcův dvůr v Praze, v Nadačním fondu Klíček, v Ekocentru Paleta Pardubice a v Útulku pro psy Ligy na ochranu zvířat ČR v Olomouci.

„Přestože to nejsou nové stroje, jejich životnost díky kvalitě výroby i výstupní kontroly značně přesahuje obvyklý cyklus obměny. Byla by škoda je likvidovat, když mohou být ještě řadu let denně využívány pro dobrou věc,“ vysvětluje Jolana Cupková, manažerka přímého prodeje ze společnosti Canon.

Canon si váží aktivit neziskových organizací a ve své dobročinné aktivitě hodlá pokračovat i nadále s cílem rozdat několik desítek multifunkčních zařízení. Zájemci z řad „neziskovek“ se mohou hlásit na
e-mailové adrese canon@my.cz. Stačí zaslat mail se stručným, ale kreativním popisem, jak konkrétně by uvedený dar usnadnil chod kanceláře a činnost neziskové organizace.

  O společnosti Canon Europe

Canon Europe je zastoupení japonské společnosti Canon Inc., globálního poskytovatele technologií a služeb z oblasti zpracování obrazu. Canon působí přibližně ve 120 zemích, ve kterých zaměstnává 18 tisíc lidí. Na celkových celosvětových příjmech společnosti se Canon Europe podílí přibližně jednou čtvrtinou.

Společnost Canon Inc. byla založena v roce 1937. Od té doby díky neustálým inovacím svých produktů a řešení stojí v oblasti zpracování obrazu na světové špičce. Canon obohacuje životy běžných lidí i firem prostřednictvím inovací v mnoha segmentech – od fotoaparátů přes komerční tiskárny a firemní konzultační služby až po zdravotnické technologie.

Podniková filosofie společnosti Canon nese název Kyosei, což nejlépe vystihuje překlad „Společně žít a pracovat pro obecné blaho“. Společnost Canon Europe usiluje v rámci regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) o udržitelný růst podnikání se zaměřením na snižování vlastního dopadu na životní prostředí. Stejně tak dbá na to, aby i její zákazníci při využívání produktů a služeb Canon minimalizovali množství produkovaného odpadu.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.

 

Reklamy