Milan Sameš novým generálním ředitelem AUTOCONTu

V Praze 15. 11. 2018 –  Novým generálním ředitelem společnosti AUTOCONT se počátkem listopadu stal Milan Sameš. Do této funkce byl delegován většinovým vlastníkem finanční skupinou KKCG.

Milan Sameš je zodpovědný za řízení společnosti AUTOCONT, která je největším nezávislým českým poskytovatelem IT služeb v České republice. Zároveň se bude podílet na strategickém rozvoji celého podnikatelského IT pilíře ve skupině KKCG, jehož základem je právě AUTOCONT. Zodpovědností M. Sameše bude především definování IT strategie a cílů, vedení projektů, zajištění rozvoje dalších IT aktivit se zaměřením na růst obratu, včetně návrhů řešení provozních, obchodně-marketingových i finančních synergií IT společností v rámci skupiny KKCG.

“Dlouhodobou vizí je posilovat podnikatelský pilíř zaměřený na informační technologie. Nový šéf AUTOCONTu se bude podílet na strategickém propojování našich domácích i zahraničních IT společností, což by mělo přinést nové zajímavé obchodní příležitosti a výrazně posunout skupinu KKCG právě v IT oblasti,“ uvedl Karel Komárek, zakladatel skupiny KKCG.

Podle Sameše je jasné, že firmy mění způsob, jakým využívají IT služby. Je to způsobeno jednak rostoucím fenoménem cloudových služeb, ale například i nutností řešit rizika spojená s bezpečností informačních technologií, či s potřebami digitálně transformovat tradiční obory. „Věřím, že IT společnosti v čele s AUTOCONTem, které má KKCG v této chvíli v portfoliu, jsou skvělým základem pro rozvoj podnikání v oblasti informačních technologií. Budeme se zaměřovat na poskytování služeb nové generace a komplexní pokrytí potřeb zákazníků, “ říká Sameš.

Milan Sameš (1968), má mnohaleté zkušenosti z oboru informačních technologií. Do KKCG a AUTOCONTU nastupuje ze své soukromé firmy Enrian Partners a.s., která se pohybuje v oblasti digitální transformace a inovací. V minulosti působil v řídících rolích několika významných firem: byl generálním ředitelem Oracle v České republice, delší dobu pracoval ve společnosti Ness Technologies, kde vedl nejdříve její české zastoupení a později se stal prezidentem pro Evropu. Na přelomu tisíciletí působil na různých pozicích ve firmě Nokia Networks. Má též zkušenosti ze soukromého podnikání, v devadesátých letech vybudoval úspěšnou lokální IT společnost, která na trhu působí dodnes. Se společností KKCG spolupracuje již delší dobu a mimo jiné se jako člen poradenského týmu podílel i na akvizici AUTOCONTU. Milan je absolventem Elektrotechnické fakulty ČVUT a získal MBA z Nottingham Trent University.

Dosavadní generální ředitel Martin Grigar bude nadále zastávat funkci předsedy představenstva AUTOCONTu.  

AUTOCONT

Skupina AUTOCONT působí v České republice a na Slovensku. Největší a nejvýznamnější částí skupiny je český AUTOCONT. Do skupiny dále patří slovenský AUTOCONT, který podniká v obdobných oblastech a společnost CAD Studio, nejvýznamnější český dodavatel CAD řešení a služeb založených na technologiích Autodesk. V uplynulém roce zaměstnával holding ve všech svých firmách více než 1000 zaměstnanců a konsolidované tržby přesáhly 4,5 mld. Kč.

AUTOCONT působí v oblasti dodávek zboží, služeb a řešení na poli informačních a komunikačních technologií úspěšně již od roku 1990. K rychlému rozvoji v prvních deseti letech přispěla výroba vlastní značky osobních počítačů a systematické budování rozsáhlé obchodní a servisní sítě. V druhém desetiletí své existence se AUTOCONT zaměřil na poskytování komplexních IT řešení a služeb pro firemní klientelu a státní správu, čímž se postupně propracoval mezi nejvýznamnější společnosti v oblasti rozsáhlých a složitých ICT projektů.

Systematické a dlouhodobé budování odborných schopností, pečlivé sledování potřeb zákazníků a v neposlední řadě i promyšlená vnitřní organizace firmy – to vše přispělo k tomu, že je AUTOCONT v současné době největším a nejvýznamnější českým dodavatelem informačních a komunikačních technologií.

Investiční skupina KKCG

Informační technologie jsou v KKCG zastoupeny společnostmi AUTOCONT, Conectart, DataSpring, či SafeDX. Firma Conectart vznikla z bývalých Informačních linek 1188 a nabízí komplexní portfolio kontaktních center. V současné době dynamicky roste v oblasti Business Process Outsourcing.

DataSpring je podle hodnocení Deloitte Technology Fast 50 nejrychleji rostoucí technologickou firmou u nás. Poskytuje profesionální cloudové a IT služby, specializuje se na analýzu a zpracování dat, poskytuje poradenství v oblasti business inteligence a vyvíjí vlastní software. Provozuje datové centrum s certifikací Tier III.

SafeDX je společný podnik KKCG a technologického giganta Foxconn. Poskytuje služby outsourcingu IT provozu a nabízí cloudové služby umístěné ve vlastních datových centrech. Staví datová centra, která zároveň provozuje. Zaměřuje se na region střední a východní Evropy a Asii.

Na vyhledávání atraktivních start-upů se soustředí venture kapitálový fond Springtide Ventures, který rovněž patří stoprocentně do skupiny KKCG. Na investice tohoto typu jsou v něm alokovány prostředky až do výše 60 milionů euro. Fond zatím získal podíly v izraelských společnostech Bio-Nexus, SpotInst a PlainID, v domácích firmách cloud4com, Geewa, ThreatMark a Techloop.

KKCG je mezinárodní investiční skupina s aktivy 5,2 mld. eur. Zaměstnává víc než 3500 lidí a vyvíjejí podnikatelské aktivity v devatenácti zemích světa. Jako strategický investor se dlouhodobě zaměřuje na oblasti těžby ropy a zemního plynu, na loterijní průmysl, cestovní ruch a na investice do informačních technologií. Skupina KKCG drží podíly například v těchto firmách: skupina MND, SAZKA Group, US Methanol, FISCHER Group, VÍTKOVICE a všechny výše zmíněné IT společnosti.

 

Reklamy