Lundegaard přichází s vlastním řešením pro poskytovatele úvěrů – KLUSTR Platform

Společnost Lundegaard právě dokončuje vývojovou fázi unikátní platformy určené primárně pro poskytovatele úvěrů. KLUSTR Platform řeší problematiku sjednávání finančních produktů kompletně online. Zahrnuje oblasti inovativního „onboardingu“ (získání a ztotožnění nových klientů), „underwritingu“ (vyhodnocení bonity klienta včetně získávání informací z úvěrových registrů) a „account managementu“.

Produktový architekt Václav Novák popisuje  KLUSTR Platform: „V Lundegaardu vyvíjíme platformu, která umožní novým zákazníkům si kompletně zřídit službu bez nutnosti fyzické přítomnosti na pobočce či zasílání podepsaných dokumentů poštou. KLUSTR Platform je komplexní produkt, který je určen pro široké spektrum finančních institucí, jako jsou poskytovatelé mikropůjček, nebankovní poskytovatelé spotřebních úvěrů a bankovní instituce. Je ale vhodná i pro další oblasti, např. operativní leasing v odvětví automotive, telekomunikační služby či oblast utility.“

Hlavními přínosy platformy je zvýšení příjmů prostřednictvím získávání a adaptace nových klientů, snížení administrativní zátěže a nákladů na back-office a tzv. Online Fraud Managementu (včasná identifikace potenciálního podvodu). Celý proces je plně online a „bezpapírový“ a zákaznická cesta je navržena tak, aby mohlo dojít k profinancování žádosti v co nejkratším čase a to vše za použití inovativních metod.

Václav Novák závěrem dodává: „Za výhodu platformy považujeme především snižování nákladů nutných pro získání nového klienta, otevření nových obchodních kanálů a ověření životaschopnosti nových produktů. To vše za minimální integrace do stávajícího informačního systému finanční instituce. Platforma vzniká ve spolupráci s dalšími firmami. V současné době dokončujeme druhou fázi vývoje a již jsme zahájili intenzivní jednání s klienty, kteří mají zájem o implementaci platformy.“

Více o platformě se dozvíte na www.klustr.eu.

O firmě Lundegaard:

Již od roku 1998 pomáháme klienty provázet digitálními změnami. Jsme technologicky konzultační firma, navrhujeme, vyvíjíme a spravujeme komplexní řešení, která prostřednictvím internetových a mobilních technologií zefektivňují fungování firem a zjednodušují lidem život.