STARTUP AUTOBAHN je největší evropskou inovační platformou pro automobilový průmysl. Představuje přes 130 projektů. Technologickou / IT část zajišťuje DXC Technology

/Praha 26. listopadu 2018/ – Největší inovační platforma v Evropě s více než 130 projekty doslova překračuje možnosti mobility a Průmyslu 4.0 a rozvíjí oblasti jako je logistika, podnikové procesy, automobilové technologie, fintech, insurtech a další. Partnery STARTUP AUTOBAHN jsou PORSCHE, DAIMLER, University of Stuttgart, Deutsche Post DHL Group, BASF, Plug and Play, Hewett Packard, ZF Friedrichshafen, ARENA2036, Lindea, Webasto, DXC Technology a další.

Během roku a půl se STARTUP AUTOBAHN stala nejen největší inovační platformou, ale také umožnila rekordní počet 130+ pilotních projektů mezi 74 startupy z celého světa. Partnerem a stěžejním účastníkem projektu je i DXC Technology.

Celkem třiatřicet mladých technologických firem pracovalo na 64 projektech, aby prezentovalo výsledky svého úsilí na letošním Expo Day v technologické laboratoři ARENA2036. Zaměření těchto společných projektů zahrnovalo e-mobilitu, rozhraní člověk-stroj, řešení dodavatelských řetězců a logistiky a související témata z oblasti techniky vozidel (CASE), služeb vozidel (fintech a insurtech), podnikových procesů a budoucnost výroby i Průmyslu 4.0.

Saeed Amidi, generální ředitel a zakladatel organizátora – společnosti Plug and Play Tech Center – označil DXC Technology za jednu z nejvíce inovativních korporací ze všech 200+ firemních partnerů Plug and Play Tech Center po celém světě, a to za její výjimečnou čtyřstrannou pilotní spolupráci se startupem Kreatize, a dále také jako jednoho z ekosystémových partnerů inovační platformy.

Společnost DXC Technology sleduje nejnovější trendy v oblasti digitální výroby. Samozřejmě prostřednictvím Průmyslu 4.0, a to díky vlastnímu inovačnímu programu. Ten se soustředí na tři oblasti ve světě výroby, které vykazují velký potenciál pro digitalizaci: na vertikální integraci, tedy digitální výrobu, dále pak na horizontální integraci, což je vlastně vzájemná spolupráce, a v neposlední řadě na udržitelný rozvoj, tedy na životní cyklus výrobku. V České republice se zaměřujeme zejména na inovační projekty v oblasti automobilového průmyslu a pojišťovnictví“ uvedl generální ředitel DXC Technology v České republice, Bedřich Max Luft.

Inovační program DXC Technology Industry 4.0 je nastaven tak, aby zkoumal trendy a problémy v oblasti digitální výroby a identifikoval a vyhodnotil startup technologie, které se potenciálně trendy zabývají. Tyto technologie jsou dále vylepšovány a rozšiřovány tak, aby v důsledku podporovaly začínající firmy, které se následně mohou stát inovovanými partnery v angažovanosti klientů v oblasti digitální transformace. To se děje i díky zapojení do výzkumných aktivit v rámci ARENA2036 a také do největší evropské inovační platformy v oblasti výroby a automobilového průmyslu STARTUP AUTOBAHN (http://www.startup-autobahn.com/en/).

O společnosti DXC

DXC Technology (NYSE:DXC) je globální lídr v kategorii technologicky nezávislých poskytovatelů komplexních IT služeb. Pomáhá klientům benefitovat ze změny, kterou přináší digitální transformace. Společnost vznikla fůzí firem CSC a divize Enterprise Services společnosti Hewlett Packard Enterprise. DXC se stará o téměř 6 000 klientů z privátního i veřejného sektoru ve více než 70 zemích. Díky technologické nezávislosti, talentovaným zaměstnancům a rozsáhlé partnerská síti DXC Technology dodává výkonné IT řešení a služby nové generace. DXC technology je považována za jednu z nejvíce společensky odpovědných firem. Pro více informací navštivte www.dxc.technology

 

Označeno tagem