Kam vyrazit v době adventu? Centrum Černý Most chystá mikulášskou show, vánoční workshopy, bruslení nebo speciální balení dárků

Praha, 28. listopadu 2018 – Zatímco dospělí ve spolupráci s Ježíškem shánějí dárky, jejich ratolesti se mezitím nechávají provést všemi říšemi Louskáčka z filmu Louskáček a čtyři říše. Takový scénář pro své návštěvníky letos přichystalo Centrum Černý Most na období adventu. Každou prosincovou neděli zde budou probíhat tematické workshopy, v rámci nichž se děti naučí vyrábět adventní věnce, 3D přáníčka a loutky nebo zdobit vánoční perníčky. Ale to není vše! Ve středu 5. prosince dorazí do Centra jako každý rok Mikuláš s čertem a andělem.  Víkend před Štědrým dnem si bude možné nechat zabalit dárky pomocí japonské techniky Furoshiki ve spolupráci se zástupci Armády spásy a udělat dobrou věc.

SOBOTNÍ PROGRAM – VÁNOČNÍ PŘÁNÍČKA A TANEČNÍ PRŮVODY

Každou sobotu od 11:00 do 18:00 se návštěvníci budou moci nechat vyfotit ve fotokoutku před prodejnou Tezenis a odnést si originální vánoční blahopřání, které zpříjemní svátky jejich nejbližším. Ve stejném čase budou ožívat prostory Centra tanečními vánočními průvody, do nichž se pod dohledem animátorů mohou zapojit všichni bez rozdílu věku.

NEDĚLNÍ PROGRAM – WORKSHOPY V LOUSKÁČKOVÝCH ŘÍŠÍCH

Ještě větší dávku zábavy pak slibují nedělní programy. Na své si přijdou milovníci manuálních dekorativních prací. Každou neděli od 11:00 do 18:00 se budou uvnitř Centra konat tematické workshopy dle názvů Louskáčkových říší. Hned ten první 2. prosince se ponese ve stylu Louskáčkovy říše květin a návštěvníci si vyzkoušejí přípravu adventních věnců a dalších dekorací. Neděle 9. prosince je věnována Louskáčkově říši vloček. Společně s instruktory se budou vyrábět papírová vánoční přání, 3D ozdoby, jmenovky na dárky nebo balicí papír, a to vše právě s motivy vloček. Neděle 16. prosince se ponese v duchu Louskáčkových přátel z říše loutek, takže si děti budou moci vytvořit malé andílky, jejich o něco větší varianty z ovčího rouna nebo speciální vánoční strom z drátků, kamínků a korálků. Na závěr adventu 23. prosince, tady den před štědrovečerní nadílkou, se obchodním centrem bude ještě intenzivněji linout vůně cukroví. Pod záštitou Louskáčkovy sladké říše dojde ke společnému zdobení perníčků, sušení ovoce a přípravě vánočních ozdob z bonbónů.

MIKULÁŠSKÝ REJ

Ve středu 5. prosince samozřejmě nebude chybět mikulášská nadílka. Od 15:00 do 18:00 se v Centru objeví v rámci mikulášské show všechny obvyklé postavy včetně čerta a anděla. Ti nejhodnější se mohou těšit na drobné pozornosti. Tentýž den od 18:00 se zábava přesune také ven ke kluzišti, kde se uskuteční Mikulášský rej na ledě. Nejen děti, ale i dospělí, kteří dorazí v maskách, si v rámci něj zabruslí s 50% slevou.

NEDÉLNÍ BRUSLENÍ A VSTUPENKA NA LOUSKÁČKA ZDARMA!

Kromě jiného si děti budou moci každou neděli vždy od 10:00 do 11:00 zdarma zabruslit na kluzišti před západním vstupem s postavami filmu Louskáček a čtyři říše, v jehož stylu se na Černém Mostě nesou celé vánoční svátky. A co když jste tuhle vánoční novinku ještě neviděli? Tak právě pro Vás si multiplex CineStar přichystal speciální akci. Po předložení pohlednice z knihy Louskáčka, která je k nalezení na Central Plaza, obdrží každý ke své vstupence jednu další zdarma na promítání o adventních víkendech (program sledujte na www.cinestar.cz).

NECHTE SI ZABALIT DÁRKY JAPONSKOU TECHNIKOU FUROSHIKI

Od 21. do 23. prosince bude prodloužena otevírací doby Centra až do 22:00 a v tomto termínu si zákazníci budou moci nechat zabalit dárky speciální japonskou technikou Furoshiki. Ta nepoužívá klasické balicí papíry, ale vyřazené kusy oblečení, které by už neměly žádné jiné využití. Zákazníkům budou k dispozici zástupci Armády spásy, kteří tuto populární techniku skládání, točení a vázání ovládají. Výtěžek ze symbolického poplatku za balicí servis v hodnotě 100 Kč poputuje na konto všem, kteří finanční pomoc potřebují nejen o Vánocích. Přispět mohou všichni příchozí také netradičně ponožkami v rámci přidružené akce Sbírka ponožek pro Armádu spásy – zahřeje i ty, co teplo domova na Vánoce nemají.

V tyto dny budou navíc v centru i tzv. Nosiči tašek, kteří Vám nejen pomohou s taškami do vašeho automobilu, ale i darují poukaz na mytí oken zdarma v místní automyčce.

Od 1. do 21. prosince si mohou návštěvníci pořídit jako dárek pro své milované dárkovou kartu Centra Černý Most, a nechat tak výběr na nich. Ke každé dárkové kartě v hodnotě 1 500 Kč navíc členové věrnostního programu obdrží figurku Louskáčka. Pro nové i stávající zákazníky věrnostního programu Centrum připravilo vánoční stromeček s Louskáčky, kde si každý může vybrat vlastní dárek.

Více informací naleznete na www.centrumcernymost.cz nebo na www.facebook.com/centrumcernymost.

PROGRAM CENTRA ČERNÝ MOST V OBDOBÍ ADVENTU

SOBOTY (1. 12, 8. 12, 15. 12, 22. 12)

11:00 – 18:00: Focení originálního vánočního přání Fotopoint u prodejny Tezenis

Taneční vánoční průvody po celém Centru

NEDĚLE (2. 12, 9. 12, 16. 12, 23. 12)

10:00 – 11:00 – pohádkové bruslení (kluziště)

11:00 – 18:00 – Workshopy (Central Plaza)

  1. 12. Louskáčkova říše květin
  2. 12. Louskáčkova říše vloček
  3. 12. Louskáček a jeho přátelé z říše loutek
  4. 12. Louskáčkova sladká říše

STŘEDA, MIKULÁŠ

  1. 12., 15:00 – 18:00: Mikuláš, čert a anděl v centru
  2. 12., 18:00 – 20:00: Mikulášský rej na ledě na kluzišti před západním vstupem
  3. – 23. 12. PRODLOUŽENÁ OTEVÍRACÍ DOBA

Balení dárků technikou Furoshiki, Sbírka ponožek pro Armádu spásy