Žebříček nejbohatších Čechů v exkluzivním čísle magazínu E15 Premium Elita byznysu

Sto nejbohatších Čechů a Slováků vlastní majetek v hodnotě 1471 miliard korun. Seznam stovky nejbohatších českých a slovenských miliardářů vychází ve zvláštním miliardářském vydání magazínu E15 Premium s názvem Elita byznysu. Jeho součástí jsou rovněž profily nejbohatších Čechů a Slováků včetně jejich životních příběhů, vzestupů a pádů a způsobu, jak ke svému bohatství přišli.

Žebříček vznikl po několikaměsíční analýze ekonomických dat, studiem stovek výročních zpráv, záznamů z valných hromad, notářských zápisů a článků v tištěných i internetových médiích. Své názory na bohatství miliardářů sdělili přední investoři, bankéři, konzultanti, samotní podnikatelé a další hráči na trhu, s nimiž se redaktoři scházeli několik měsíců.

Svět nejbohatších lidí vždy přitahoval zájem veřejnosti, což je důvod, proč vznikají seznamy miliardářů na celém světě. Redakce magazínu E15 Premium si kladla za cíl přinést co nejobjektivnější analýzu majetku českých a slovenských miliardářů,“ říká šéfredaktorka E15 Tereza Zavadilová. Metody výpočtu majetku jsou spíše konzervativní.

Miliardářům se daří ve všech odvětvích, ale jedna část byznysu přece jen převyšuje ostatní. „V České republice a na Slovensku podobně jako ve světě jdou nejvíce nahoru společnosti z oblasti technologií. Jasným příkladem je úspěšný vstup antivirové firmy Avast na londýnskou burzu,“ uvádí autor žebříčku a přední ekonomický novinář Vladan Gallistl. Kromě zakladatelů Avastu se podle něj daří rovněž dalším lidem, kteří vsadili na technologie. Naopak v žebříčku postupně klesá zastoupení byznysmenů, kteří se spoléhali jen na přerozdělování majetku v divokých devadesátých letech.

Exkluzivní číslo magazínu E15 Premium přináší mimo jiné unikátní dvojrozhovor se zakladateli Avastu Pavlem Baudišem a Eduardem Kučerou. V magazínu je možné najít řadu témat, například jací manažeři jsou oblíbenci miliardářů, proč boháče láká svět koní, čím se baví manželky miliardářů či kdo jsou naděje českého byznysu.

I u nejbohatších lidí jsou přitom viditelné majetkové rozdíly. Suverénním vládcem žebříčku je majoritní vlastník skupiny PPF Petr Kellner, jehož majetek dosahuje částky 281 miliard korun. Zhruba každá pátá miliarda z majetku první stovky českých a slovenských miliardářů připadá na Kellnera. Dvojkou je premiér Andrej Babiš, který kontroluje konglomerát Agrofert. Hodnota jeho majetku je 93 miliard korun. Mezi byznysovou smetánku se dostali jen lidé, jejichž majetek činí nejméně 2,9 miliardy korun. Žebříčky miliardářů jsou dostupné také v placené zóně webu E15Premium.cz.

Vydání magazínu bude provázet společenská akce s křtem, který se koná u příležitosti zahájení parkurové ligy Global Champion Playoffs. Generálním partnerem projektu Miliardáři 2018 je advokátní kancelář HAVEL & Partners, hlavním partnerem je Patria Finance.

Deník E15 poskytuje čtenářům bezplatně především byznysové zpravodajství v tištěném deníku E15 a na webu e15.cz. Značka E15 Premium zahrnuje placený obsah na webu E15Premium.cz, odborné magazíny se stejným názvem, eventy a konference.

CZECH NEWS CENTER a.s. je nejsilnějším mediálním domem na českém trhu, který prostřednictvím svých produktů oslovuje téměř 3,5 milionu čtenářů tisku a více než 7 milionů návštěvníků internetu. Stovky tisíc dalších uživatelů využívají ostatní digitální produkty, služby a aplikace CNC. 

Reklamy