Martin Puchwein jmenován novým Country Presidentem farmaceutické skupiny Novartis Group v České republice

  • V nové funkci hodlá dál zvyšovat význam české pobočky v rámci globální skupiny Novartis
  • Hlavní prioritou Martina Puchweina jsou investice do výzkumu

Praha, 11. prosince 2018 – Společnost Novartis dnes oznámila jmenování Martina Puchweina novým Country Presidentem pro Českou republiku. V této funkci povede celou skupinu Novartis Group Czech Republic, tedy společnosti Novartis, Sandoz i Alcon na českém trhu. Ve funkci střídá Tubu Albayrak, která byla nově jmenována generální ředitelkou onkologické divize Novartis na rakouském trhu.

Martin Puchwein doposud zastával klíčovou funkci generálního ředitele obchodní jednotky Pharmaceuticals v divizi Innovative Medicines Novartis s.r.o. V jejím rámci úzce spolupracoval s ostatními divizemi Novartis Group a prohloubil tak svou znalost českého prostředí. V České republice je Novartis také aktivním členem oborové Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP), která sdružuje 36 předních farmaceutických společností působících na našem trhu.

„Budu pokračovat ve zvyšování investic do klinických studií, abychom českým pacientům mohli poskytnout inovativní léčebné možnosti,“ upřesňuje Martin Puchwein svoje záměry. „Expertní zázemí na českém trhu je na špičkové úrovni, a proto budu také usilovat o přesunutí dalších služeb do našeho servisního centra v Praze.“

Martin Puchwein nastoupil do skupiny Novartis v roce 2010 v rámci její generické divize Sandoz. Později působil mimo jiné v divizi Pharmaceuticals německé pobočky Novartis. Před příchodem do Novartis Group pracoval pro Boston Consulting Group a absolvoval doktorandské studium na Spolkové vysoké technické škole v Curychu (EHT Zürich). Martin Puchwein se narodil v roce 1977, je ženatý a má dvě děti.

O společnosti Novartis  

Novartis hledá stále nové cesty, jak lidem zlepšit a prodloužit život. Jako přední globální farmaceutická společnost využíváme špičkový výzkum a digitální technologie pro vývoj inovativních léčiv a průlomových terapií. Dlouhodobě se řadíme mezi farmaceutické společnosti, které investují do výzkumu a vývoje nejvíce na světě. Léčiva od společnosti Novartis pomáhají téměř miliardě lidí po celém světě, a stále zvyšujeme dostupnost našich produktů. Společnost Novartis tvoří přibližně 125 tisíc zaměstnanců více než 140 národností.

Více se dozvíte na www.novartis.com