Inovační studio Pixelmate loni zdvojnásobilo své tržby, dvojnásobně chce vyrůst i letos

Společnosti Pixelmate, která pomáhá firmám růst a inovovat skrze digitální produkty, se loni výborně dařilo. Oproti roku 2017 měla dvojnásobné tržby, nabírala nové lidi a expandovala na zahraniční trhy. Stejné tempo růstu chce udržet i letos. V plánu má obrat 60 milionů korun, z toho třetina tržeb má být ze zahraničí.

2019-01-10 15_26_16-pixelmate vytváří úspěšné mobilní a webové aplikace _ pixelmate

V Pixelmate loni dokončili přes 20 větších projektů. Jedním z nich je například startup Worklinks. Jde o platformu, skrz kterou si mohou firmy sdílet pracovní sílu, pokud pro ni zrovna nemají využití. Mnohé z realizovaných projektů pak byly pro zahraniční klienty. Jedním z takových byla například kompletní renovace a modernizace webů a interních systémů světoznámého švýcarského výrobce florbalových holí Fatpipe.

Právě rostoucí zájem zahraničních firem o služby Pixelmate loni vedl k založení poboček ve Vídni a Berlíně. V expanzi hodlá Pixelmate pokračovat i letos a mít ze zahraničních projektů 30 % svých tržeb.

Rychlému růstu ale Pixelmate vděčí i řadě vylepšení a změn uvnitř samotné firmy: “Byla to šílená jízda, která nás donutila jít do hloubky a pořádně sáhnout do všech procesů. Myslím tím hlavně jejich zrychlování a zjednodušování, aby nám nic nebránilo v roce 2019 usilovat opět o dvojnásobný růst. Na světovou úroveň jsme posunuli zabezpečení našich projektů a zautomatizovali značnou část testování. Máme velké plány ohledně marketingu a obchodu, který výrazně směřujeme za hranice. A jestli se má vše povést, neobejdeme se bez skvělých lidí v našem týmu s jejich nápady, inovacemi a nasazením,” řekl Matyáš Mandík, spoluzakladatel Pixelmate.

Do Pixelmate v roce 2018 přibylo dalších deset lidí a nabírat nové chce i letos. Firma se tak rozhodla pro rostoucí kolektiv inovovat i firemní prostředí a v listopadu se přestěhovala do prostorné vily v Hodkovičkách s bazénem, saunou a fitkem. S ohledem na zdraví pracovníků aktuálně v kancelářích testují také ergonomická křesla a polohovací stoly, u kterých se dá pracovat vsedě i vestoje.

O Pixelmate:

Pixelmate je přední české studio digitálních inovací. Založili ho v roce 2013 Tomáš Novotný a Matyáš Mandík. Aktuálně mají ve firmě okolo 40 lidí a nabírají další. Z dílny Pixelmate pocházejí digitální projekty pro Českou televizi a velké finanční instituce, jako například Ferratum, a také prémiové weby známých společností a institucí, jako je například Deloitte, Národní muzeum či Fatpipe.

V posledních letech nemá Pixelmate nouzi ani o zakázky ze zahraničí, v roce 2018 tedy společnost otevřela první pobočky v Berlíně a Vídni a v příštích letech hodlá v expanzi pokračovat.

www.pixelmate.cz