Český startup AnyoneGo nabízí ortézy pro psy na míru

Díky technologie 3D tisku nabízí firma maximální přizpůsobení ortéz na míru, velmi dlouhou životnost i stálost vlastností výrobku

Brno, 26. února 2019 – Po unikátních vozících pro handicapované psy rozšiřuje český startup AnyoneGo svoji nabídku o další kategorii klíčových produktů. Na míru nově navrhuje také ortézy pro zvířata. Stejně jako vozíky se i ortézy vyrábějí prostřednictvím 3D tisku na tiskárnách HP; díky této výrobní technologii lze přizpůsobit finální výrobek každému zvířeti na přesně podle jeho potřeb.

„Vývoji ortéz jsme se začali věnovat zhruba před rokem v reakci na konkrétní poptávky zákazníků, jejichž psi neměli tak vážné postižení, aby potřebovali invalidní vozíky,“ uvádí Ivan Lukáš, CEO společnosti AnyoneGo. „Protože úzká spolupráce s klienty je jedním z pilířů našeho obchodního záměru, snažili jsme se tyto podněty převést do praxe – a bylo to skvělé rozhodnutí. Díky 3D tisku tak vznikl další unikátní produkt s možností přizpůsobení zcela na míru a nejmodernějším designem. Naše ortézy již mají za sebou několik měsíců testů u vybraných zákazníků, které potvrdily funkčnost i kvalitu, takže všichni majitelé zvířat s vadami končetin jim nyní mohou účinně pomoci.“

Ortézy pro psy nabízí brněnský startup AnyoneGo pod značkou AnyoneGo PetOrtho ve čtyřech základních velikostech S, M, L a XL podle druhu plemene. Velikost S je určená například pro malé tlapky jezevčíků, M pro středně velké psy typu border kolie nebo australského ovčáka, L pro plemena jako je vlčák nebo malamut a největší velikost XL je možné využít i u vlkodava nebo dogy. Samozřejmostí je rozlišení ortéz pro přední či zadní, resp. levou a pravou končetinu, které vycházejí z odlišných anatomických požadavků.

„Prototypování a testování jsme úspěšně dokončili na sklonku loňského roku. Nyní jsme připraveni na dodávky ortéz, který nevyžaduje fixaci v oblasti trupu zvířete, tzn. naše současné ortézy PetOrtho fixují končetiny v oblasti zápěstí a nártu,“ upřesňuje Jan Jiránek, hlavní vývojář a šéfdesignér společnosti AnyoneGo. „Vývoj v dalších typů ortéz bude dále pokračovat v závislosti na konkrétních poptávkách zákazníků.“

Klíčové vlastnosti ortéz AnyoneGo PetOrtho:

  • Dlouhá životnost – ortézy tištěné na 3D tiskárnách mají oproti ortézám vyráběným sériově více než 3x delší životnost.
  • Stálost vlastností – po celou dobu životnosti je garantována stálost vlastností hlavní části ortézy, beze změn drží tvar.
  • Čtyři základní velikosti – podle druhu plemene je k dispozici velikost S, M, L a XL.
  • Přizpůsobení na míru – individuální konstrukční úpravou základní ortézy lze zohlednit i specifické požadavky, jako jsou např. deformace nebo anatomické odchylky vzniklé v důsledku původních potíží.
  • Komfort – ortézy jsou nejen maximálně funkční, ale také vysoce komfortní.
  • Vyměnitelnost dílčích dílů – přirozeným používáním může dojít k opotřebení výstelky nebo podrážky, proto je samozřejmostí možnost výměny pouze těchto dílčích částí.
  • Personifikace na míru – každou ortézu lze upravovat nejen konstrukčně, ale také designově – zákazník má možnost dílčí personifikace, jako např. gravírování jména zvířete přímo na ortézu.
  • Materiál – ortézy jsou tištěny ze 100 % recyklovatelného vysoce odolného plastu.

Jak vzniká ortéza a za kolik?

Zákazníci, kteří mají zájem o ortézu nebo podrobnější informace o této kategorii výrobků, mohou kontaktovat tým společnosti AnyoneGo prostřednictvím formuláře na webu www.anyonego.cz nebo využít e-mailovou adresu info@anyonego.cz.

Před samotnou výrobou je potřeba provést měření psa, které zvládne klient sám podle zaslaných pokynů. Pro další upřesnění případně slouží fotografická či video dokumentace dodaná klientem. V případě výrazné individualizace nebo deformit nohy však tým AnyoneGo doporučuje využít možnosti 3D scanování nohy psa. To je zajišťováno pomocí přenosného 3D scanneru Sense a to buď v místě vývojového centra AnyoneGo v jižních Čechách nebo dle individuální dohody přímo u klientů.

Koncová cena ortézy AnyoneGo PetOrtho se odvíjí od požadované velikosti psa. Nejmenší ortéza je v prodeji za cenu 6300,- Kč vč. DPH, střední za cenu 12 250,- Kč vč. DPH, velká za 20 000,- Kč vč. DPH a největší velikost XL je pak k dispozici za cenu 24 200,- Kč vč. DPH. Dodací lhůty se pohybují v závislosti na aktuální vytíženosti týmu a požadavcích na případné individuální úpravy od jednoho do tří týdnů.

O společnosti AnyoneGo

Český startup AnyoneGo vznikl v roce 2016 a zaměřuje se na vývoj zdravotních pomůcek pro hendikepované. Využívá nejmodernější technologie, které dokážou zajistit spolehlivou a cenově nejvýhodnější výrobu zdravotnických pomůcek navrhovaných na míru potřeb jednotlivých zákazníků. Společnost AnyoneGo tvoří dvě divize, které oddělují vývoj zdravotnických pomůcek pro hendikepované osoby a zvířata. Další informace jsou k dispozici na webu www.anyonego.cz.