UPC Business zprovoznilo 1 000. aktivní spoj přes rádio

Praha 5. 3. 2019 – UPC Business, divize společnosti UPC Česká republika, vedoucího poskytovatele inovativních digitálních služeb televize, internetu a telefonie v České republice, zprovoznila v uplynulých dnech na pražské Základní škole Mazurská svůj 1 000. aktivní mikrovlnný spoj. Jedná se o vysokorychlostní připojení, které má parametry jako připojení přes optický kabel. Data se do školy dostávají vzduchem na krátkém úseku, takzvané „poslední míli“, v případě této základní školy z pěti kilometrů vzdáleného přípojného bodu Shiran Tower ve Vokovicích.

Díky vysokorychlostnímu mikrovlnnému spoji RAy je možné získat ve vzduchu parametry běžné pro optickou síť, včetně symetrického datového připojení. Navíc s osvědčenou odolností vůči klimatickým podmínkám od -30 °C až do +55 °C.

„Všechny školy, od základních přes střední až po vysoké stále více fungují ve virtuálním prostředí. Kvalitní připojení je pro ně tedy velice důležité. Vysokorychlostní připojení v současné chvíli zajišťujeme pro desítky škol, v mnoha z nich právě přes rádio,“ vysvětluje Marián Holý, ředitel UPC Business. Dodává, že napojení „poslední míle“ přes rádio využívá i řada firem, které potřebují zajistit spolehlivý a rychlý internet v lokalitách, kam není dovedena optika kabelem.

Základní škola Mazurská je nyní připojena rychlostí 200 Mb/s. Podle smlouvy 100 Mb/s, ale vzhledem k tomu, že se jedná o jubilejní 1 000. rádiové spojení, získala od UPC Business jako bonus dvojnásobnou rychlost. Připojení vzduchem však v dnešní době může dosahovat i mnohonásobně vyšších rychlostí v řádu Gb/s.

Hlavní podmínkou zavedení mikrovlnného spoje je přímá viditelnost na přípojný bod UPC. Takové spojení je maximálně spolehlivé a vyznačuje se rychlou odezvou sítě a nízkou konstantní latencí  < 0.1 ms. Je pro něj možno využít volná i licencovaná pásma.

Připojení vzduchem je velmi efektivní a rychlá varianta v případě, kdy zákazníci nejsou v dosahu kabelové optické sítě. Většina zákazníků UPC Business využívá připojení přes optiku vedenou v zemi. Dohromady má UPC v celé republice více než 6 300 kilometrů optických tras, které dohromady obsahují 1 146 000 km monitorovaných optických vláken. Ta jsou součástí mezinárodní optické sítě, kterou provozuje mateřská společnost UPC Liberty Global. Česká síť UPC je napojena přímo na hlavní mezinárodní datovou tepnu UPC – Aortu, a to rychlostí 3 Tbps. Tato skutečnost představuje velkou výhodu pro každého, kdo potřebuje být spolehlivě propojen se světem. V České republice je UPC největším TIER 1 datovým poskytovatelem s dostupností služeb pro více než 90 % firemních zákazníků.

O UPC a Liberty Global

Společnost UPC patří mezi největší poskytovatele TV, internetových a telefonních služeb v České republice. Pro své zákazníky neustále zkvalitňuje své služby, které zahrnují digitální a mobilní televizi s nabídkou programů všech žánrů včetně stanic v HD kvalitě, širokopásmové internetové připojení a telefonní služby. Pro více informací o společnosti UPC v České republice navštivte stránky www.upc.cz.

 

Společnost UPC Česká je součástí společnosti Liberty Global (NASDAQ: LBTYA, LBTYB, LBTYK, LIAL and LILAK), největšího světového mezinárodního poskytovatele TV a širokopásmových služeb, působícího pod značkami Virgin Media, Unytimedia, Telenet a UPC ve 12 zemích v Evropě. Více informací o Liberty Global najdete na stránce www.libertyglobal.com.

Označeno tagem