Samsung začal prodávat Galaxy Tab A 10.1 – dostupný tablet v kovovém designu

Galaxy Tab A nabízí cenově dostupný, avšak prémiový multimediální zážitek

Praha, 1. dubna 2019 – Samsung představuje tablet Galaxy Tab A 10.1 určený pro zákazníky, kteří upřednostňují výhodný poměr ceny a výkonu. Stylový kovový tablet se začal dnes prodávat ve třech barevných variantách: klasické černé, stříbrné a zlaté. Doporučená maloobchodní cena WiFi modelu je 5 499 Kč, LTE verze pak 6 999 Kč.

Pohlcující displej, prostorový zvuk

Nový tablet od společnosti Samsung Galaxy Tab A 10.1 boduje svým plochým provedením z kovu a zejména svým přesvědčivým poměrem ceny a výkonu. K jeho hlavním přednostem patří 10,1palcový (25,53 cm) full HD displej s vysokým jasem a úzkým rámečkem. Obrazovka díky tomu zaujímá 80 % plochy přístroje. O zvukovou kulisu tabletu se starají kvalitní stereo reproduktory s podporou prostorového zvuku Dolby Atmos 3D. Ten si mohou uživatelé vychutnat například při streamování svého oblíbeného seriálu – dokonce i v HD kvalitě.

Kompaktní kovové tělo, slušný výkon a kapacita

Tělo Galaxy Tab A10.1 má na tloušťku jen 7,5 milimetru a celý tablet váží méně než 470 gramů. Je velmi snadno přenosný a v tašce nebo kabelce ho skoro neucítíte. Jeho jednolité vnější kovové zpracování má efekt praktický i designový. Díky použitému materiálu je tablet odolnější vůči mechanickému poškození a zároveň skvěle vypadá. Jde tak o vůbec první tablet střední třídy, který bude Samsung dodávat v kovovém provedení. K dispozici bude v černé, zlaté a stříbrné barvě.

Rychlý a plynulý chod tabletu Galaxy Tab A 10.1 zajišťuje výkonný procesor Exynos. Jeho interní paměť o velikosti 32 GB je možné Micro SD kartou rozšířit až na 512 GB. Více obsahu a větší výkon si žádá více energie. Tabletu ji v dostatečném množství a po dostatečně dlouhou dobu dodává úsporná baterie o kapacitě 6 150 mAh.

Univerzální rodinné zařízení

V dětském režimu mohou rodiče a děti společně prozkoumat množství hravých a naučných aplikací. A pokud se děti vydají na objevitelskou cestu samy, jako rodič si můžete i nadále zachovat přehled a kontrolu nad tím, k jakému typu obsahu mají vaše děti přístup a kolik času budou moci vzděláváním i hrou na tabletu trávit.

K tabletu Galaxy Tab A 10.1 bude k dispozici množství různých pouzder i dokovací stanice POGO. Jejím prostřednictvím se tablet propojí s dalšími chytrými zařízeními a stane se tak řídicím střediskem vaší moderním domácnosti.

Specifikace tabletu řady Galaxy Tab A 10.1

  Galaxy Tab A 10.1
Tělo 149,4 × 245,2 × 7,5 mm, 470 g

Materiál zpracování: kov

Display 10,1“ 1920 × 1200 (224 ppi)

Poměr plochy obrazovky k ploše přístroje: 80 %

Maximální jas: 400 nit

Fotoaparát Zadní: 8 MP AF (F1,9)

Přední: 5 MP FF (F2,2)

Reproduktory Dual Stereo Speakers s podporou Dolby Atmos 3D Effect
Aplikační procesor Exynos (Octa 2× 1,8 GHz + 6× 1,6 GHz)
Paměť 2 GB RAM + 32 GB ROM

+ slot pro kartu MicroSD (až 512 GB)

Baterie 6 150 mAh

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými transformačními myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.