Hyundai získal další ocenění za vynikající design v prestižní soutěži Red Dot Award

  • Hyundai Motor obdržel další mezinárodní ocenění za design díky své globální síti prvotřídních designérských týmů
  • Po elektromobilu Hyundai NEXO s palivovými články a malém SUV KONA, oceněných v roce 2018, bylo prestižní ocenění Red Dot uděleno novému SUV Palisade
  • Hyundai byl v soutěži Red Dot úspěšný již třetím rokem v řadě

Hyundai získal v prestižní soutěži Red Dot Award další ocenění v kategorii za výjimečný design. Úspěšným modelem se tentokrát stalo zcela nové sedmimístné SUV Hyundai Palisade. Hyundai tak potvrdil své silné postavení v oblasti designu v globálním měřítku.

Každoroční soutěž oceňuje vynikající úroveň produktového a komunikačního designu z celého světa. Ocenění uděluje Design Zentrum Nordrhein Westfalen, muzeum, vzdělávací a komunikační centrum v Německu, které propaguje průmyslový a komerční design od roku 1954.

Toto ocenění vyjadřuje uznání fantastické spolupráci talentovaných designérů značky Hyundai na celém světě,“ říká Luc Donckerwolke, výkonný viceprezident a šéfdesignér společnosti Hyundai Motor Group. „Naše automobily jsou výsledkem mezikontinentální spolupráce mezi různými designérskými centry Hyundai na celém světě. Tato mezinárodní síť umožňuje přizpůsobovat design požadavkům každého specifického trhu namísto použití stejného designu na celém světě.

Model Palisade – nejnovější prémiové SUV společnosti Hyundai Motor – ovládl kategorii „Produktový design – automobily a motocykly“ a obdržel uznání za sofistikované a průkopnické stylistické prvky, ale také za nejmodernější techniku a bezpečnostní systémy.

Prestižní ocenění Red Dot Award tak získalo další SUV po loňském úspěchu elektromobilu Hyundai NEXO s palivovými články a kompaktního SUV KONA. Nová generace SUV značky Hyundai ztělesňuje designérský styl společnosti – koncept smyslné sportovnosti – který uvádí ve vzájemný soulad základní prvky designu – proporce, uspořádání, styl a techniku – čímž vytváří synergii mezi estetikou a užitnými vlastnostmi.

Soutěž Red Dot Design Award, jejímž mottem je „hledání dobrého designu a inovací“, každoročně oceňuje nejlepší díla a projekty v příslušných odvětvích od designérů, agentur a společností z celého světa. O udělení jednoho z nejprestižnějších ocenění za design rozhoduje prominentní porota složená z více než 20 mezinárodně uznávaných odborníků.

Hyundai se umístil na prvním místě v soutěži Red Dot Design Award už třetím rokem v řadě. Vítězná série designu Hyundai je výsledkem neutuchajícího úsilí společnosti o inovace a rostoucích investic do designu a technického vývoje. Hyundai staví na svém úspěchu, založeném na výrobě velmi kvalitních a zároveň cenově dostupných automobilů, které si získávají srdce zákazníků na celém světě.