Společnost SUSE vydala první komerční Linux pro velké instance SAP HANA provozované na Microsoft Azure

Upravená distribuce operačního systému SUSE Linux Enterprise Server je optimalizovaná a certifikovaná pro běh SAP aplikací. K tomu navíc nabízí uživatelsky přívětivější prostředí, stabilitu a spolehlivost.

NASHVILLE, Tenn. (SUSECON 2019) – 9. dubna 2019 – Společnost SUSE® oznámila dostupnost prvního podnikového Linuxového image pro SAP HANA Large Instances běžícím na Microsoft Azure. SUSE Linux Enterprise Server image pro aplikace SAP na Azure poskytuje zákazníkům lepší pracovní podmínky, zejména díky svým konzistentním vlastnostem, které se projeví především při vytváření a správě systému na  Azure. SUSE spolupracuje se společností Microsoft a s komunitou na poskytování komerčního Linuxu a dalších řešení, která umožňují zákazníkům vytvářet, zavádět a spravovat systémy kdekoli s výjimečnou úrovní podpory, hodnoty a flexibility.

„Jedná se o řešení založené na potřebách zákazníků, které bylo vyvinuto společně s Microsoftem a poskytuje pokročilou vysokou dostupnost a zabezpečení úložišť pro SAP HANA Large Instances, které zákazníci potřebují,“ uvedl Daniel Nelson, viceprezident produktů a řešení pro SUSE. „Pro společnost Azure dodáváme platformu certifikovanou pro SAP, která je již předkonfigurovaná a schopná zajistit svým zákazníkům vyšší produktivitu. SUSE umožňuje podnikům s open source řešeními, jako je toto, implementovat nejlepší řešení digitální transformace a realizovat správu hybridního a více cloudového prostředí, které je předpokladem pro nepřetržité inovování, konkurenceschopnost a růst.“

SAP HANA Large Instances na Azure jsou účelově postavené hardwarové konfigurace pro SAP HANA aplikace, které vyžadují velikosti paměti větší než 0,5 TB. SUSE spolupracuje se společností Microsoft na podpoře kritických aplikací pro prostředí SAP HANA až do velikosti 60TB se stabilitou a spolehlivostí řešení SUSE Linux Enterprise Server pro aplikace SAP.

KY Srinivasan, generální ředitel OSS ve společnosti Microsoft, říká: „Naši společní zákazníci používají SUSE Linux Enterprise Server pro aplikace SAP jako základní operační systém, zajistí si tím spolehlivou platformu, která je ověřena na Azure Large Instances. Inovativní řešení poukazuje zejména na naši vizi budování dlouhodobých vztahů a vazeb. Nasazením pro nás obchodních vztah nekončí, ale naopak i nadále spolupracujeme při poskytování a provozování řešení, která splňují náročné požadavky našich zákazníků.“

SUSE Linux Enterprise je přední platformou Linuxu pro řešení SAP HANA, SAP NetWeaver a SAP S/4HANA, která poskytuje optimalizovaný výkon, snížené prostoje a rychlejší implementace v prostředí SAP. Obsahuje funkce pro zabezpečení systémů SAP HANA a správcům systému usnadní přechod na systém SAP S/4HANA.

SUSE Linux Enterprise Server pro aplikace SAP pro velké instance SAP HANA na Microsoft Azure je nyní k dispozici. Další informace o Azure a SUSE naleznete na adrese www.suse.com/microsoft. Další informace o serveru SUSE Linux Enterprise Server pro aplikace SAP naleznete na adrese www.suse.com/products/sles-for-sap.

O společnosti SUSE

Společnost SUSE, průkopník v oblasti open source software, poskytuje spolehlivou, softwarově definovanou infrastrukturu a aplikace, které dávají každé firmě velkou flexibilitu a kontrolu nad vlastním IT. Více než 25 let vývoje špičkových technologií, nadstandardních služeb a spolupráce s kvalitními partnery vytváří certifikované a podporované produkty, které našim klientům umožňují zjednodušovat složité systémy, snižovat náklady a poskytovat klíčové služby pro chod firmy. Dlouhotrvající obchodní vztahy, které kolem sebe budujeme, přinášejí zajímavé inovace, které jsou základem úspěchu. Pro více informací navštivte stránky: www.suse.com.