Mladá generace provází své prarodiče po internetu

Trend Micro v soutěži What’s Your Story? ocenila nejlepší videa o kladech a záporech internetu a výherce vybavila novými kamerami

PRAHA, 27. května, 2019 – Společnost Trend Micro, globální lídr v oblasti kybernetické bezpečnosti, vyhlásila vítěze soutěže What’s Your Story?. Video-soutěž má tradici v zemích jako je USA nebo Irsko a v České republice se letos konal druhý ročník, nyní s tématem: Jak byste po internetu provedli svou babičku nebo dědečka?

Mladí v soutěži dostali možnost prostřednictvím své kreativity vytvořit video, ve kterém své prarodiče provázejí klady a zápory internetu. Cílem soutěže, který přetrvává i do dalších ročníků, je rozvířit diskuzi o užívání internetu a případného nastavení pravidel mezi mladými, protože Trend Micro se domnívá, že současní studenti jsou ta generace, která bude muset začít nastavovat hranice v zacházení s internetem.

„Jsme rádi, že mladí lidé si uvědomují výhody, ale i nástrahy internetu. Zároveň nám šlo o propojení dvou různých generací, protože většina prarodičů na rozdíl od dnešních teenagerů k internetu přístup v mládí neměla,“ říká Martina Vlčková, koordinátorka What’s Your Story? ze společnosti Trend Micro.

Oceněná videa se nad ostatními vyjímala nejen úrovní zpracování, ale i hereckým výkonem a hodnotilo se i poselství. Zvítězila videa Jak provést seniory internetem od Terezy a Poprvé na internetu od uživatele MartinP. Nejlepší videa byla oceněna i věcnými cenami, konkrétně nejnovějšími kamerami GoPro HERO 7. Celou soutěž navíc podpořil i známý Youtuber Kovy, který se sám bezpečnosti na internetu věnuje.

Více informací a všechna videa naleznete zde:

https://whatsyourstory.trendmicro.cz/entry-list/

https://www.facebook.com/TMosbCZ/

Video k soutěži zde:

https://vimeo.com/251888252/f759a04348

O společnosti Trend Micro

Trend Micro Incorporated je celosvětový lídr v oblasti řešení internetové bezpečnosti, který pomáhá zajišťovat bezpečnou výměnu digitálních informací. Inovativní řešení značky Trend Micro poskytují koncovým uživatelům, podnikům a státním institucím vícevrstvou ochranu data center, cloudového prostředí, sítí a koncových bodů. Všechny produkty spolu bezproblémově kooperují, sdílejí informace o bezpečnostních hrozbách a poskytují komplexní ochranu s jednotným přehledem a správou a zajišťují lepší a rychlejší ochranu. S více než 6000 zaměstnanci ve více než 50 zemích světa a nejmodernější bezpečnostní infrastrukturou poskytuje společnost Trend Micro firmám bezpečí v propojeném světě. Více informací naleznete na www.trendmicro.com